Wembley'de 90 bin kişi La Marseillaise'i söyledi

Wembley'de 90 bin kişi La Marseillaise'i söyledi
Wembley'de 90 bin kişi La Marseillaise'i söyledi
İngiltere'nin Fransa ile tarihi Wembley Stadyumu'nda oynadığı hazırlık maçında yaklaşık 90 bin İngiliz, Fransa milli marşı La Marseillaise'i okudu.

RADİKAL - İngiltere ile Fransa arasında oynanan hazırlık maçı tarihi anları sahne oldu. Paris'te yaşanan terör saldırıları sonrasında oynanan karşılaşmada tarihi Wembley Stadyumu'nu dolduran yaklaşık 90 bin İngiliz, Fransa milli marşı La Marseillaise'i hep beraber okudu. Wembley'in dışı ise Fransa bayrağının renklerine büründü. Karşılaşmayı İngiltere Alli ve Rooney'in golleriyle 2-0 kazandı.
Paris'te yaşanan ve 129 kişinin hayatını kaybettiği vahşi terör saldırısı sonrasında İngiltere, Fransa'ya dostluk ve dayanışma jesti sergiledi.  

İngiltere'nin Fransa'yı ağırladığı hazırlık maçı öncesinde, karşılaşmanın oynanacağı ünlü Wembley Stadyumu, Fransa bayrağının renkleri olan kırmızı, beyaz ve maviye büründü. Ayrıca stadyumun girişine, Fransa Devrimi'nin sloganları "Liberté, égalité, fraternité (Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik) sloganı yansıtıldı.

Karşılaşma öncesi milli marşlar söylenirken ise Fransa milli marşını tribünleri dolduran 90 bin ingiliz hep bir ağızdan söyleyerek Fransa halkına şık bir jest yaptı.

(Hürriyet)