Westerwelle dünya evine girdi

Westerwelle dünya evine girdi
Westerwelle dünya evine girdi
Almanya'da eşcinsel olan Hür Demokrat Parti lideri ve Dışişleri Bakanı 48 yaşındaki Guido Westerwelle, 7 yıllardan bu yana birlikte yaşadığı 43 yaşındaki Michael Mronz ile evlendi.

Bild gazetesi, Westerwelle ile Mronz'un Bonn kentindeki evlenme dairesinde sade bir törenle evlendiklerini yazdı. Nikahı Bonn Belediye Başkanı Jürgen Nimptsch kıyarken törene sadece 20 yakın akraba katıldı. Böylece Guido Westerwelle, Michael Mronz ile ilişkilerini resmileştirdi.

ZİYARETLERE BİRLİKTE GİTMELERİ ELEŞTİRİLMİŞTİ
Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle’nin Güney Amerika’ya yaptığı resmi ziyarette organizatör olan birlikte yaşadığı Michael Mronz’u yanında götürmesi tepki çekmişti. Spor organizasyonlarına imza atan Mronz’un geçen Mart ayında Güney Amerika’ya gitmesi, Westerwelle’nin özel yaşamı ile profesyonel hayatını birbirine karıştırdığı eleştirilerinin yapılmasına neden olmuştu.

Westerwelle, eleştiriler üzerine, “Sayın Mronz’un bölgedeki sosyal projeler hakkında bilgi almak ve bunlara katkıda bulunmak amacıyla masraflarını kendisi karşılayarak bu gezide bana eşlik etmek için zaman ayırmasından memnunum. Buna devam etmek istiyoruz ve edeceğiz de” açıklamasını yapmak zorunda kalmıştı.
Mronz, Alman Bakan’a 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyat Oyunları’nın düzenleneceği Brezilya’daki temaslarında da eşlik edecek.(aa)


    ETİKETLER:

    spor