WikiLeaks: Yayınladığımız Suudi belgeleri elimizdekilerin onda biri

WikiLeaks: Yayınladığımız Suudi belgeleri elimizdekilerin onda biri
WikiLeaks: Yayınladığımız Suudi belgeleri elimizdekilerin onda biri
WikiLeaks sözcüsü, yayımladıkları Suudi Arabistan gizli belgelerinin ellerindekilerin yalnızca yüzde 10'u olduğunu açıkladı.

RADİKAL - WikiLeaks'in yayımladığı Suudi Arabistan gizli belgeleri tüm dünyada etki uyandırmaya devam ediyor. Russia Today'e konuşan WikiLeaks Sözcüsü Kristinn Hrafnsson, yayımladıkları belgelerin "yalnızca başlangıç" olduğunu söyledi.

Sol'da yer alan habere göre, Hrafnsson, petrol gelirinin nasıl Suudi Arabistan'ın bölgesel etkisini, ABD ve İngiltere'nin de yardımıyla artırmak için kullanıldığının görüldüğünü savundu. WikiLeaks'in yayımladığı 70 bin gizli belgenin, ellerinde bulunan belgelerin yalnızca 10'da 1'i olduğunu vurgulayan sözcü, önümüzdeki haftalarda yeni belgeler yayımlamaya devam edeceklerini kaydetti. Hrafnsson, tüm belgelerin Arapça olması nedeniyle, medyanın bunlarla uğraşmasının zaman alacağını, bu nedenle biraz bekleyeceklerini de sözlerine ekledi.

WikiLeaks belgelerindeki gizemli Türk

Riyad yönetimi ise, kendi vatandaşlarını belgeleri yaymamaları konusunda uyardı. Suudi yönetimi, spesifik bir belgeye işaret etmeden, belgelerin sahte olabileceğini, bazı isimleri tehlikeye atabileceğini ve ulusal güvenliğe zarar verebileceğini ileri sürdü. Bakanlık ayrıca, sızan belgelerde Krallık'ın ilan ettiği dış politika anlayışıyla çelişkili bir durum olmadığını da söyledi.

Usame bin Ladin'in oğlu, ABD'den babasının ölüm belgesini istemiş

Almanya'ya Assange, Manning ve Snowden'lı 'ifade özgürlüğü' heykeli

Wikileaks bu kez 'Sony arşivi'ni yayınladı