Yabancılar dokunmasın diye kızının boğulmasına göz yumdu

Yabancılar dokunmasın diye kızının boğulmasına göz yumdu
Yabancılar dokunmasın diye kızının boğulmasına göz yumdu
Dubai'de 20 yaşındaki bir kadının babasının, kızına dokunacakları gerekçesiyle sahildeki cankurtaranları durdurarak kızının boğulmasına neden olduğu bildirildi. Olayın ardından ismi açıklanmayan adam tutuklandı.

RADİKAL - Dubai'de bir adamın kızına dokunacakları gerekçesiyle sahildeki cankurtaranları durdurarak kızının boğulmasına yol açtığı ifade edildi. Emirates 24/7 sitesine konuşan Dubai Polisi Arama Kurtarma Departmanı'ndan Yarbay Ahmed Burqibah, olayı şöyle aktardı:

"Bir göçmen sahilde eşi ve çocukları birlikteydi. Aralarında 20 yaşındaki kadının da olduğu çocuklar yüzmek istedi. Fakat genç kız akıntıya kapıldı ve çırpınmaya başladı. Çığlıkları duyan iki cankurtaran yardıma koştu. O esnada kızın babası, yabancı adamların kızına dokunmasına izin vermeyeceğini söyleyerek cankurtaranları şiddetle engelledi. Yabancı bir erkeğin dokunması yerine kızının ölmesini yeğleyeceğini söyledi."

Adamın "uzun boylu ve güçlü" olduğunu söyleyen Burqibah, iki cankurtaranın en sonunda denize girip kızı sudan çıkardığını fakat talihsiz kızın öldüğünü aktardı. Dubai polisi, Asyalı olduğu belirtilen adamı tutukladı. ( Hürriyet )


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Kız

  ,

  genç

  ,

  göçmen

  http://www.radikal.com.tr/141240714124073

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ölen kızın adı konsun - danceurs

  Dubai gibi islam ülkelerinde, bu tür olayların yaşanmaması için tek çözüm hayat kurtarma sektöründe kadınlarında yer almasıdır. Kızın adı sembol olarak kullanılabilinir.

  Gerçek islamiyet bu değil... - azad_özgür

  Işid'de değil, El -Kaide'de değil, Boko Haram'da değil, kan gölüne dönen islam coğrafyasında nereye bakarsak bakalım gerçek islamiyeti göremiyoruz. Nerde ulan bu ?

  İşte Bağnazlık Gericilik Budur - Selimserincan

  Bu kadar tutuculuk insanı canından eder. Cankurtaranlar senin kızını kurtarmak istiyordu be hey cahil gerici. Nasıl kıydın gencecik kızına. Ömür boyu vicdan azabı çekeceksin. Vicdanın varsa tabii.