Yalanı ortaya çıktı: Kazayı sevgilisi üstlenmiş!

Yalanı ortaya çıktı: Kazayı sevgilisi üstlenmiş!
Yalanı ortaya çıktı: Kazayı sevgilisi üstlenmiş!
Doping yaptığı ortaya çıktıktan sonra hayranlarını büyük hayal kırıklığına uğratan ve 7 Tour de France birinciliği geri alınan ABD'li bisikletçi Lance Armstrong'un araba kazasını, kız arkadaşının üstlendiği ortaya çıktı. Armstrong 17 Mart'ta mahkemeye çıkacak.

RADİKAL - Colorado eyaletindeki Aspen'de kız arkadaşı Anna Hansen ile bir sanat müzesine bağış toplamak için düzenlenen bir etkinlikten dönmekte olan Lance Armstrong, arabayı çok hızlı kullandığı için duramadı ve park halindeki 2 araca çarptı. sputniknews.com'un haberine göre Aspen sakinlerinden biri de polisi arayıp vur-kaç ihbarı yaptı ve akrabalarına ait olan araçların büyük hasar gördüğünü söyledi. Söz konusu kişi, ihbardan kısa bir süre sonra ise Hansen'in ortaya çıktığını, kaza için özür dilediğini ve masrafları karşılayacağını söylediğini aktardı. Bunun üzerine polis tarafından sorguya çekilen Hansen, Armstrong ‘biraz alkollü olduğu' için arabayı kendisinin kullandığını, ama yollar çok kaygan olduğu için direksiyon hakimiyetini kaybettiğini anlattı.

Armstrong'un takım direktörüne 10 yıl ceza


BİRLİKTE KARAR VERMİŞLER


Ancak bu hikayeden şüphelenen polis memuru, etkinliğin düzenlendiği oteldeki valeyle konuştu ve direksiyonun başında aslında Armstrong'un olduğunu öğrendi. Nitekim Hansen yalan söylediğini itiraf edip ‘olay basına fazla yansımasın diye' böyle bir karar aldıklarını anlattı.

Dustin Hoffman, Lance Armstrong hikâyesinde

Sanık Armstrong ayağa kalk!


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  Kız

  ,

  Ceza

  ,

  Bağış