Yana yakıla konuştu!

Yana yakıla konuştu!
Yana yakıla konuştu!

Fotoğraf: AP

5 yaşındaki kızını solaryuma götürdüğü için tutuklanan ve kefaletle serbest kalan bronzluk bağımlısı anne kendisini şikâyet edenlere hakaret yağdırdı: Kıskanç, şişko ve çirkinler...

Radikal.com.tr - Amerika ’nın New Jersey eyaletinde yaşayan Patricia Krentcil’in 5 yaşındaki kızı Anna, okuldaki arkadaşlarına annesiyle beraber solaryum salonuna gittiğini söyleyince ortalık karıştı. Konuşmayı duyan sınıf öğretmeni, kızın vücudundaki yanık izlerinin de solaryuma girmesi sebebiyle oluştuğunu düşünerek, kadını polise şikayet etti

Pazartesi günü tutuklanan kadın, 25 bin dolarlık kefaletin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 2 Mayıs Çarşamba günü duruşma salonuna girmeden önce gazetecilere açıklama yapan kadın, “Ben aptal değilim, böyle bir şeyi asla yapmam” demiş, mahkemede de “mükemmel bir anne olduğunu” savunmuştu.

Perşembe günü verdiği TMZ televizyonuna konuşan Krencil, “Kıskanç, şişko ve çirkin insanlar, hayatım boyunca benim hakkımda konuşup durdu” dedi. “Kızımı asla solaryum makinesine koymam” diyen kadın, mahkemedeki savunmasını yineleyerek “Kızımın sağlığını hayatta tehlikeye atmam. Çünkü ben harika bir anneyim” dedi.

Krencil, tutuklanmasının “basit bir yanlış anlamadan” kaynaklandığını iddia etmeye devam ediyor.

Kocası destek oluyor

Komşuların ifadesine göre kadın, bugün 5 yaşında olan kızına hamileyken bile solaryuma giderken görülmüş. Bronzlaşma bağımlısı olduğu ifade edilen kadının 47 yaşındaki kocası ise desteğini sürdürüyor. Daily News’a konuşan koca, “Karımı bir canavar gibi gösteriyorlar. Bronzlaşmak eşimin hoşuna gidiyor sadece. Her gün bronzlaşmaya giden bir manyak değil o” diye konuştu.

Krentcil, kızı yanındayken solaryum salonuna gittiğini, ancak kızını asla makinaya sokmadığını, sadece seansı bitene kadar kendisini beklediğini söyledi. Güneş yanıkları konusu da sorulan anne, kızı bahçede oyun oynarken yanmış olabileceğini söyledi.

Polis raporlarına göre, solaryum salonunda çalışanlar, Krentcil’in kızını solaryum makinesine soktuğunu hatırlamadıklarını söylediler. Doktorlar, solaryum makinelerinin UV radyasyonu yayarak, kanser oluşumunu harekete geçirdiğini söylüyor. Polis, küçük kızın derisini kızartacak kadar solaryumda kaldığını düşündüklerini belirtiyorlar. (Daily Mail)