Yanlış mesaj okul kapattı

Yanlış mesaj okul kapattı
Yanlış mesaj okul kapattı
ABD'nin Oakwood şehrinde cep telefonundan yanlış kişiye atılan mesaj yüzünden bir bölgedeki bütün ortaokul ve liseler kapatıldı

İSTANBUL - ABD ’nin Oakwood şehrinde West Hall okullarında okuyan bir öğrenci arkadaşına “gunna be at west hall today” ( Bugün west hall’da olacağım) şeklinde bir mesaj attı. Akıllı telefonda bulunan otomatik düzeltme sistemi devreye girerek mesajın ilk kelimesini “Gunman” (Tetikçi) olarak yazdı.

“Tetikçi bugün West Hall’da olacak” şeklinde değişen mesaj öğrencinin arkadaşı yerine yanlışlıkla başka bir kişiye gönderildi. Mesajı alan kişi durumu güvenlik güçlerine bildirince o bölgedeki bütün ortaokullarla liseler birkaç saatliğine kapatıldı.

Polis mesajın kaynağına ulaştığında tek bir kelimeden doğan yanlış anlaşılmayı fark etti ve okulların kapılarının açılması için gerekli izni verdi. Okulların basın sözcüsü Gordon Higgins okulların güvenliği için her zaman güvenlik güçlerinden gelen bilgilere güvendiklerini belirtti. Higgins sözlerine şöyle devam etti: “Potansiyel bir tehdite karşılaştığımızda önlem alırız. Mesajı yanlışlıkla alan kişi polise giderek çok doğru bir şey yapmış.”(ntvmsnbc)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İstanbul

  ,

  Bugün

  ,

  Öğrenci

  ,

  güvenlik

  ,

  zaman