Yasadışı göçmenlerin kurtarılma anı görüntülendi

Yasadışı göçmenlerin kurtarılma anı görüntülendi
Yasadışı göçmenlerin kurtarılma anı görüntülendi
ABD'de yasadışı göçmenlerin bir kamyondan kurtarılma anı polis tarafından görüntülendi. Görüntülerle göçmenlerin yaşadığı dram bir kez daha gözler önüne serildi.

RADİKAL – ABD ’nin Teksas eyaletinde yapılan operasyonla bir kamyonun arkasındaki yasadışı göçmenler kurtarıldı. Polis kamerasına yansıyan görüntülerde göçmenlerin yaşadığı dram gözler önüne serildi.

Russia Today’in haberine göre, Frio County’de meydana gelen olayda Guatemala, El Salvador ve Meksika’dan ABD’ye giden, 28 erkek , 7 kadın ve dört çocuk kurtarıldı. Görüntülerinde göçmenlerin havasız kaldığı ve çaresiz bir şekilde polise uzandığı dikkat çekti.

EN KÜÇÜĞÜ 13 YAŞINDA

Olay yerine ilk gidenlerden biri olan Şerif Yardımcısı Aaron Ramirez, yaşadıklarını, “Yalnızca kollar görebiliyordum. Göçmenler terliyordu, susuz kalmışlardı. Korkunçtu. Korkuyorlardı. Öleceklerini düşündüler” sözleriyle anlattı ve kurtarılanlardan en küçüğünün 13 yaşındaki bir çocuk olduğunu söyledi. Ramirez, çocuğun kamyondan çıktıktan sonra polislere birçok kez teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Olay yerinde yakalanan 33 yaşındaki sürücü Drew Christopher Potter, insan kaçakçılığıyla suçlanıyor.