Yemen ateşi petrol ve altını fırlattı

Yemen ateşi petrol ve altını fırlattı
Yemen ateşi petrol ve altını fırlattı
Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyonun Yemen'de askeri operasyona başlamasının etkisiyle petrol fiyatları 60 dolara dayanırken, altının ons fiyatı da yaklaşık 25 dolar birden yükseldi.

RADİKAL- Suudi Arabistan'ın Yemen'de askeri operasyona başlamasının etkisiyle petrol fiyatları 60 dolara dayanırken, altının ons fiyatı da yaklaşık 25 dolar birden yükseldi. Altının gramı 102 liraya çıkarak Ekim 2012'den bu yana en yüksek seviyesini gördü. Altın 2.5 yılın zirvesine çıktı.

Suudi Arabistan, müttefik Arap ülkeleriyle birlikte Yemen'de İran 'ın desteklediği ve Aden kentini kuşatan güçleri hedef alan askeri operasyon başlatmasının etkisiyle, Türkiye 'nin de akaryakıt fiyatlarını belirlemede temel aldığı Brent tipi petrolün varil fiyatı, yaklaşık 5 dolar sıçramayla 59.78 dolara tırmandı. ABD hafif hampetrolünün fiyatı da yeniden 50 doları aşarak 51.98 dolara kadar çıktı.


YEMEN OPERASYONU SONRASI DOLAR 2.60’IN ÜZERİNDE

Askeri operasyon, güvenli liman altına talebi artırdı ve bir ons altının fiyatı yaklaşık 55 dolarlık tırmanışla, 1,194 dolardan 1,219 dolara kadar fırladı.

İran'dan Yemen bombardımanına kınama

2.5 YILIN ZİRVESİNDE


Suudi Arabistan'ın Yemen'e hava operasyonu başlatmasının ardından güvenli liman alımlarının etkisiyle altının onsu yükselişe geçerken, buna ek olarak dolar/TL'nin de 2,61'in üzerine çıkmasıyla, altının gramı Ekim 2012'den bu yana en yüksek seviye olan 102,17 lirayı gördü.

DHA

ABD'den Yemen saldırısına destek

Yemen'de askeri operasyon başladı

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen uyarısı