Yemen müzakerelerinde anlaşma sağlanamadı

Yemen müzakerelerinde anlaşma sağlanamadı
Yemen müzakerelerinde anlaşma sağlanamadı
Cenevre'de düzenlenen Yemen müzakerelerinde anlaşma sağlanamadığı bildirildi.

RADİKAL - Birleşmiş Milletler 'in Yemen Özel Temsilcisi İsmail Valed Şeyh Ahmed, Cenevre'deki Yemen müzakerelerinde anlaşmaya varılamadığını açıkladı.  BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ahmed, tarafların Cenevre'ye gelmesini büyük bir başarı olarak değerlendirerek, müzakerelere katılma konusunda verilen "olumlu" cevabın gelecekteki görüşmelere zemin hazırlayacağını ifade etti.

Sputnik'te yer alan habere göre, Yemen'deki "dramatik insani duruma" dikkati çeken Ahmed, özellikle de ramazan ayında insani ateşkes için iki kat çaba sarf edeceğini belirtti. "Müzakerelere devam etmek için taraflara kapımız açık" diyen Ahmed, yarın New York'a giderek BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon'u görüşmeler hakkında bilgilendireceğini kaydetti.

'ORTADA ANLAŞMA YOK'

İlk görüşmelerde bütün zorlukların üstesinden gelebileceklerini beklemediklerini ifade eden Ahmed, "Görüşmelere devam edilirse, geri çekilme ile birlikte ateşkese ulaşabiliriz. Bu konuda iyimserim" diye konuştu. Ahmed, bir sonraki görüşmeler için tarih belirlenmediğini, müzakerelere devam edip edilmeyeceğine Yemenlilerin karar vereceğini ancak, bir sonraki görüşmelerden önce insani ateşkese ulaşılması için ellerinden geleni yapacaklarını aktardı.

Yemen'de Husilerin gittiği camiye saldırı

Ahmed, "Şeffaf olmak gerekirse ortada bir anlaşma yok" ifadesini kullandı.

Yemen'in ilk kadın rapçisi: Her gün ölüm tehdidi alıyorum

Arap Yarımadası El Kaidesi'nin lideri öldürüldü