Yemen'de ateşkes sona erdi

Yemen'de ateşkes sona erdi
Yemen'de ateşkes sona erdi
Yemen'de Şii Husileri durdurmak amacıyla Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyonun ateşkesin ardından bombardımanlara yeniden başladığı açıklandı.

RADİKAL - Yemen’de ilan edilen 5 günlük ateşkes sona ererken, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri yeniden Husilere ve eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlılarını hedef aldı.

Sputnik'te yer alan habere göre, koalisyon güçlerine ait uçaklar, Aden vilayetinde Husilerin kontrolü altındaki Özel Kuvvetler Üssü'ne ve Ali Abdullah Salih yanlılarına ait hedeflere hava saldırısı düzenledi. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olup olmadığına dair bilgi verilmedi. Yemen'de Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin ilan ettiği 5 günlük ateşkes, dün yerel saatle 23.00'de sona ermişti.

Eski cumhurbaşkanı bombalanan evinin önünden halka seslendi

'UMUDA DÖNÜŞ' OPERASYONU BAŞLAMIŞTI

Husilerin Yemen'deki ilerleyişini durdurmak için Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, 26 Mart'ta 'Kararlılık Fırtınası' adı verilen hava harekatı başlatmıştı. Yemen'de Hadi yönetiminin müdahale çağrısı üzerine başlatılan operasyonun 21 Nisan'da sona erdiği açıklanmış ve Yemen halkı için artık 'Umuda Dönüş' operasyonunun başladığı duyurulmuştu. 

Yemen'de 5 günlük ateşkes başladı

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da 'Yemen'in kurtuluşu ve federal devletin inşası' adı altında düzenlenen diyalog konferansında konuşan BM Yemen Özel Temsilcisi İsmail Velid Şeyh Ahmed, Yemen'de ateşkesin en az 5 gün daha uzatılmasını talep etmişti.

Yemen El Kaidesi'nden gat yasağı