Yemen'de bombalı saldırı: Çok sayıda ölü var

Yemen'de bombalı saldırı: Çok sayıda ölü var
Yemen'de bombalı saldırı: Çok sayıda ölü var
Yemen'in başkenti Sana'da Polis Akademisi yakınlarına patlayıcı yüklü araçla bir saldırı düzenlendi. 35 kişinin hayatını kaybettiği saldırının, çok sayıda öğrencinin sabahın erken saatlerinden itibaren Sana Polis Akademisi'ne kayıt yaptırmak için uzun kuyruklar halinde beklediği sırada gerçekleştiği bildirildi.

RADİKAL - Yemen'in başkenti Sana'daki Polis Akademisi yakınlarında patlayıcı yüklü araçla düzenlenen saldırı sonucu 35 kişi öldü , onlarca kişi yaralandı.

Güvenlik kaynakları ve görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Sana'daki polis akademisi yakınlarına patlayıcı yüklü araçla düzenlenen saldırıda, yaşamını yitirenlerin 35'e ulaştı ve onlarca yaralı bulunuyor. Ölü ve yaralıların çoğunun polis akademisi öğrencileri ve İçişleri Bakanlığı çalışanları olduğu ifade edildi. Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.Olaya ilişkin İçişleri Bakanlığından yayımlanan yazılı açıklamada ise patlayıcı yüklü aracın, çok sayıda öğrencinin sabahın erken saatlerinden itibaren Sana Polis Akademisi'ne kayıt yaptırmak için uzun kuyruklar halinde beklediği esnada gerçekleştiği kaydedildi. (AA)