Yemen'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na kuşatma!

Yemen'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na kuşatma!
Yemen'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na kuşatma!
Yemen'de Cumhurbaşkanı Hadi'yi terör örgütü El Kaide'ye silah göndermekle suçlayan Şii Ensarullah Hareketi militanlarının Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı kuşattığı ve çok sayıda ölü ve yaralının olduğu açıklandı.

RADİKAL - Yemen'de Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'yi El Kaide militanlarını silahlandırmakla suçlayan Şii Ensarullah Hareketi militanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı kuşattı. Militanlar ile saray muhafızları arasında çıkan çatışmada çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu Seb'in Meydanı ve Mesbahi Kavşağı civarında, saray muhafızlarıyla Husi militanları arasında çıkan çatışmalar nedeniyle askerler de tank ve ağır silahlarla sarayın etrafını kapattı; muhafızlar ise saraya giden bütün yolları kapattı.

BAŞBAKANIN KONVOYUNA ATEŞ AÇILDI

Ayrıca, başkent Sana'da Yemen Başbakanı Başbakan Khaled Bahah'ın konvoyuna Ensarullah Hareketi militanları tarafından ateş açıldı. Başbakan basın danışmanı Racih Badi yaptığı açıklamada başbakanın durumunun iyi olduğunu ve açılan ateş sonucu hiçbir yara almadığını belirtti. (CİHAN)


    ETİKETLER:

    el kaide