Yemen'de en az 6 sivil yanarak öldü

Yemen'de en az 6 sivil yanarak öldü
Yemen'de en az 6 sivil yanarak öldü
Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan Arap koalisyonunun Yemen saldırıları sonucu en az 6 sivilin yanarak hayatını kaybettiği açıklandı.

RADİKAL – Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan ve 10 ülkenin katıldığı Arap koalisyonunun, Yemen’e düzenlediği bombardımanlarda siviller hayatını kaybetmeye devam ediyor. Uluslararası Af Örgütü, Suudi Arabistan’ın saldırısı sonucu Yemen’de en az altı sivilin yanarak can verdiğini duyurdu.

Af Örgütü, toplamda 14 kişinin yanarak öldüğünü, bunlardan 4’ü çocuk , ikisi kadın olmak üzere 6’sının sivil olduğunu açıkladı. Saldırının hedefinin Husilerin kontrol noktası olduğu belirtilirken, hayatını kaybeden sekiz kişinin militan olup olmadığı da kesinlik kazanmadı. Af Örgütü, saldırıda 31 kişinin de yaralandığını bildirdi.

'SUUDİLER ÇEKİLEN ACILARI GÖRMEZDEN GELİYOR'

Uluslararası Af Örgütü’nün Ortadoğu ve Kuzey Afrika Programı’nın Müdür Yardımcısı Said Boumedouha, “Yemen’de birkaç günlük yoğun bombardımanın ardından, Suudi Arabistan’ın öncülüğündeki koalisyonun sivil ölümleri ve askeri müdahale nedeniyle çekilen acıları görmezden geldiği giderek daha da açıklık kazanıyor” dedi.

Suudi Arabistan-Yemen sınırında şiddetli çatışma

Husiler Bab'ül Mendep boğazındaki üssü ele geçirdi

İran: Yemen'e silah göndermiyoruz