Yemen'de hava saldırıları sürüyor

Yemen'de hava saldırıları sürüyor
Yemen'de hava saldırıları sürüyor
Suudi Arabistan'ın dün akşam 'Kararlılık Fırtınası' operasyonunu durduğunu açıklamasına rağmen ülkedeki hava saldırılarının sürdüğü belirtildi.

RADİKAL - Yemen'de Suudi Arabistan'ın başını çektiği koalisyon güçlerinin Husilere karşı sürdürdüğü operasyona dün gece itibarıyla son verildiği duyurulmasına rağmen ülkedeki hava saldırılarının devam ettiği bildirildi.

Lübnan'daki Al Mayadeen televizyonunun haberine göre koalisyon güçleri, operasyonun sona ermesi ardından da Yemen'de dört hava saldırısı daha gerçekleştirdi. Haberde hava saldırılarının yapıldığı yerler olarak Yemen'in Suudi Arabistan'a sınırı olan Saada bölgesi, ülkenin batısındaki Marran köyü, Manbah kasabası ve başkent Sana'nın kuzeybatısında yer alan Hamdan'daki bir askeri kamp olarak verildi. 

Yemen'de sürdürülen 'Kararlılık Fırtınası' operasyonu sona erdi

19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Yemen'in haber ajansı Saba ise operasyonun sona ermesi sonrasında da devam eden hava saldırılarında İbb ve Taiz şehirlerini birbirine bağlayan bir köprünün 'harabeye döndüğünü' aktardı. Ajansa göre ülkenin güneyin gerçekleşen bu yeni hava saldırılarında 19 kişi yaşamını yitirdi, 16 kişi de yaralandı.

Husilerin lideri: Yemen'e saldırıları ABD yönetiyor

Suudi Arabistan'ın 'Kararlılık Fırtınası' adı verilen operasyonunun sözcüsü Tuğgeneral Ahmed el-Asiri salı akşamı yaptığı bir açıklamada, Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi ve hükümetin talebi üzerine hava harekatının sona erdiğini açıklamıştı. (Sputnik)

İran: Yemen'e yardım etmeye hazırız


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İran

  ,

  Lübnan

  ,

  haber

  ,

  Gece

  ,

  Hava

  ,

  koalisyon

  ,

  Karşı