Yemen'de kaçırılan Fransız rehine serbest

Yemen'de kaçırılan Fransız rehine serbest
Yemen'de kaçırılan Fransız rehine serbest
Şubat'ta Yemen'in başkenti Sana'da kaçırılan Fransız Isabelle Prime'ın serbest kaldığı bildirildi. Prime, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve Yemen Cumhurbaşkanı Abdurrabu Mansur Hadi'ye seslenerek yardım istemişti.

RADİKAL - Yemen'de bundan 6 ay önce kaçırılan Fransız vatandaşı Isabelle Prime serbest bırakıldı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande rehinenin serbest bırakılmasında etkili olan Umman'a teşekkür etti.

Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan yapılan açıklamada 30 yaşındaki Isabelle Prime'ın özgürlüğüne kavuştuğu belirtildi, ancak ayrıntı verilmedi. Rehinenin Fransız görevlilere teslim edildiği ve ilerleyen saatlerde memleketine döneceği açıklandı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, rehinenin serbest bırakılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Fransa lideri, Prime'ın serbest bırakılmasında etkili olan Umman'a teşekkür etti.

Fransız rehine Hollande ve Hadi'den yardım istedi

Isabelle Prime şubat ayında kimliği belirsiz kişilerce başkent Sana'da kaçırılmıştı. Prime 2013 yılından bu yana Yemen'de bir danışmanlık şirketi adına görev yapıyordu. Isabelle Prime ile birlikte kaçırılan çevirmeni Şirine Makkavi mart ayında serbest bırakılmıştı.

'Suudi Arabistan saldırılarının kazananı cihatçılar olacak'


    ETİKETLER:

    Fransa

    ,

    rehine