Yemen'de Rusya'nın konsolosluk binası yıkıldı

Yemen'de Rusya'nın konsolosluk binası yıkıldı
Yemen'de Rusya'nın konsolosluk binası yıkıldı

Fotoğraf arşivdir

Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan ve 10 ülkenin katıldığı koalisyonun Yemen'de düzenlediği hava saldırılarında Aden'deki Rus konsolosluk binasının büyük zarar gördüğü belirtildi.

RADİKAL - Suudi Arabistan'ın öncülüğünde Şii Husilere karşı yürütülen hava saldırılarında, Aden kentindeki Rusya'ya ait konsolosluk binası büyük zarar gördü.

Rusya'nın RIA Novosti ajansına bilgi veren bir konsolosluk çalışanı "binada tek bir cam bile sağlam kalmadı" ifadesini kullanırken, konsolosluğun kapatılabileceğini ve tüm Rus vatandaşlarının şehirden tahliye edilebileceğini belirtti. Husi isyancılarının yıkılan konsolosluk binasından belge ve ofis ekipmanlarını aldıkları görgü tanıkları tarafından iddia edildi. Ancak bu iddia Rus makamları tarafından doğrulanmadı.

El Kaide hapishane bastı: 300 mahkum serbest

ÇATIŞMALAR NEDENİYLE ROTA KAHİRE'YE ÇEVRİLMİŞTİ

Rusya, dün, Yemen'deki vatandaşlarını tahliye etmek için ülkeye uçaklarını göndermiş ancak çatışmalar nedeniyle uçaklar rotasını Mısır 'ın başkenti Kahire'ye çevirmek zorunda kalmıştı. Yemen'de Husilere karşı askeri operasyon yürüten koalisyon güçleri, Rusya'ya ait uçağın Sana Havalimanı'na inişine izin vermedi.

Fehim Taştekin yazdı. "Kapat gözlerini; Yemen ölüyor!"

Yemen'de en az 6 sivil yanarak öldü