Yoksul aile kötü koktukları gerekçesiyle müzeden atıldı

Yoksul aile kötü koktukları gerekçesiyle müzeden atıldı
Yoksul aile kötü koktukları gerekçesiyle müzeden atıldı
Fransa'nın başkenti Paris'teki Orsay Müzesi'ni ziyaret eden yoksul ailenin, "kötü koktukları gerekçesiyle" müzeden atıldığı iddia edildi

ANKARA - Le Figaro gazetesinin haberine göre, yardımsever Matthieu takma adlı kişi, cumartesi günü yoksul bir aileyi Orsay Müzesi'ne götürmeye karar verdi.

Haberde, Matthieu'nun, önce yoksul çifti ve oğullarını müzenin restoranında öğle yemeğine götürdüğü, restoranda ailenin “hoş karşılandığı” belirtildi.

‘DİĞER ZİYARETÇİLER RAHATSIZ OLUYORLAR’

Daha sonra, müzede Van Gogh'un eserlerinin sergilendiği salondan çıkarken bir koruma görevlisi, diğer ziyaretçilerin kokudan rahatsız olduklarını belirterek, ailenin ve Matthieu'nun müzeyi terk etmesini istedi.

Ailenin kimseyi rahatsız etmediğini ve müze yönetmeliğinde kovulmalarını gerektirecek bir madde olmadığını söylemesine rağmen, aile ve Matthieu, önce daha az ziyaretçinin bulunduğu bir salona, daha sonra da müze dışına götürüldü.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ AÇIKLAMA YAPMADI

Bir yardım kuruluşunda görevli olan Matthieu, kendilerini çevreleyen 4 güvenlik görevlisinden açıklama istedi ancak alamadı.

Müze yönetiminden Angelina Infanti, güvenlik görevlilerinin davranışını “beceriksizlik” olarak nitelendirerek, görevlilerin kırıcı sözleri ya da tartışma riskini önlemek için aileyi müzeden çıkardığını belirtti.

Matthieu ise, “Hijyen nedeniyle kovulduklarında ısrar eden güvenlik görevlilerinin dışında kimsenin kırıcı sözler sarf etmediğini” vurguladı.(aa)


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Ankara

  ,

  Aile

  ,

  Müze

  ,

  Sözler

  ,

  güvenlik

  ,

  koruma

  ,

  açıklama