YPG sözcüsü: ABD askerleri Rojava'da değil

YPG sözcüsü: ABD askerleri Rojava'da değil
YPG sözcüsü: ABD askerleri Rojava'da değil
YPG sözcüsü Redur Xelil, ABD askerlerinin Rojava'ya girmediğini belirtirken, peşmergelerin Rojava'ya geleceği yönündeki iddiaların da doğru olmadığını söyledi.

RADİKAL - YPG Genel Sözcüsü Redur Xelil, ABD askerlerinin Suriye 'nin kuzeyindeki Rojava ’ya girdiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını belirtti. Sputnik'ten Hikmet Durgun'a konuşan Xelil, YPG'nin ABD'den böyle bir şey talep etmediğini dile getirdi ve “Şimdiye kadar ABD askerlerinin YPG güçlerini eğitmesi konusunda da herhangi bir talebimiz olmadı” dedi.  

ABD Merkezi Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Lloyd Austin, ABD komando timlerinin ilk kez Rojava’ya giderek, IŞİD'e karşı savaşta YPG’ye yardım ettiğini söylemişti.

John Kerry: Rusya, ordular arası görüşme teklif etti

'PEŞMERGE'NİN ROJAVA'DA SAVAŞACAĞI DA DOĞRU DEĞİL' 

Öte yandan, IŞİD’le mücadelede ABD ile iyi ilişki içinde olduklarını vurgulayan Xelil, sağlam işbirliğiyle IŞİD’e ağır darbe vurduklarını sözlerine ekledi.

Bu arada Xelil, Rojavalı peşmergelerin Rojava’ya geleceği yönündeki iddiaların da doğru olmadığının ve böyle bir şeyin gelecekte de gerçekleşmeyeceğinin altını çizdi.

ABD'nin özel kara birlikleri Suriye'de

ABD: Eğit-donat programında 4-5 kişi kaldı

Müslim: Gelecekteki Suriye'nin parçasıyız


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Rusya

  ,

  Suriye

  ,

  Rojava

  ,

  ypg

  ,

  Karşı

  ,

  İlişki

  ,

  IŞİD