Yunan bakanın atkısı olay oldu!

Yunan bakanın atkısı olay oldu!
Yunan bakanın atkısı olay oldu!
Yunanistan'ın itirazı yüzünden ortak açıklamanın yayınlanamadığı Brüksel'deki Euro Bölgesi Maliye Bakanları (Eurogroup) toplantısının "süperstarı" Yunan Maliye Bakanı Yanis Varufakis oldu.

RADİKAL - Atina’da, marksist Varufakis’in Eurogroup toplantısına giderken kıyafeti ve özellikle taktığı pahalı “Burberry” marka kaşkolu çok tartışıldı.
Hürriyet gazetesinden Yorgo Kırbaki'nin aktardığına göre haber siteleri, Yunan Maliye Bakanı’nın kaşkolu için şunları yazdılar:

24 News: “Yani. Burberry ile nereye gidiyorsun? Böylesi kiritik bir toplantı için talihsiz bir kıyafet”.
Newser: “Eurogroup toplantısına en ucuzu 395, üstünde başharfleri de yazılı ise 480 euro olan bir kaşkolla gitti. Taktığı kaşkolun değeri, 100 metrakerelik bir evin özel emlak vergisi kadar.”
The Toc: Varufakis’in kaşkolu, IMF Başkanı Christina Lagarde’nin dikişlerin ekru renkteki siyah deri mondu ile tam bir uyum içindeydi. Varufakis, Lagarde’i hayran bıraktı.”

Sosyal medyada ise Varufakis’in kaşkolu için şu espriler yapıldı:

- Solcu Maliye Bakanı’nı kapitalist kıyafetle görmek güzel

- Varufakis’e kaşkolu ben hediye ettim..

- Varufakis tipi kaşkol arıyorum. Fiyatı önemli değil.

Varufakis hem varlıklı sayılabilecek bir aileden geliyor hem de Yunanistan’ın en tanınmış ailelerinden sanayici Stratos’ların kızı Danai Stratu ile evli. Yunanlı modacılara göre günlük kıyafeti (pantolon, ayakkabı ceket, gömlek, mont) 600 euro’dan pahalı. Varufakis, pahalı kıyafetleri yanısıra, lüks restoranları da tercih ediyor.


  http://www.radikal.com.tr/129241712924175

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Solcu - Hüseyin Deniz Demir

  Yorum yapan arkadaşlar galiba haberi tam okumadı yada gerek bile görmedi. Açık bulduk hemen aparkatı geçirelim kafasındalar. Komünizme ve Sosyalizme dair bilgisini Komünizmle Mücadele Derneklerinde, Ülkü Ocakların da yahut mahallenin merdiven altına tünemiş cemaat önderinden edindiği için babadan oğula geçen bir cehalet var. Namuslu olmak da budur ya kendinde var olan şeyi başkasına istemek. Haber de adı geçen bakan zaten zengin bir aileden, eşi de sanayici bir ailenin kızı yani durumu iyi, maymun gibi bir kenara çekilip mevcut olan yaşamını idame ettirebilir yahut kapitalizme iman etmiş sağ bir partiye geçip servetine servet katabilir. Lakin adam vicdanlı Syriza da siyaset yapma cesaretini gösteriyor. Sosyalistlerin ne giydiğine değil ne istediklerine bakın. Yıllarca bu ülkede adını doğru telaffuz dahi edemedikleri (Gominist) bir düşünceye silahlarla bombalarla saldırdılar, darbeler yaptılar, binlerce masum insanını öldürdüler. Madem yanlış bırakın insanlar kendi yanlışlarının farkına varsınlar. Öyle ya Sağcı ve Muhafazakar ideoloji çok mu parlak bir gelecek sundu halklara, emperyalizme ve gericiliğe itmekten başka ne verdi. Kazmayı vurduğu yerde ilk önce kendi cebini doldurdu.

  - momentum

  Hakkaten, bu iki toplumun gerçekleri birbirinin tıpa tıp aynısı. Sol, onlarda da bir sosyete sendromu. Biz de öyle değil midir, köyde ağa çocukları, şehirde zengin çocukları solcu, sosyalist vesaire olurlar. Meksikalı yoksul devrimci Zapata'nın heykeli Nişantaşı'na dikilir. Şaşılacak bir şey yok. Global olması gereken bir fenomenin, böyle toplumlarda aldığı kendine özgü bir biçim. Yabancı ve üstün kültürden gelen bir ürün, yoksul toplumda elitist bir kavrayışın konusu oluyor. Sevsinler sizin Marksistliğinizi. Gene en dürüstü Türk solcuları çıktı. Böyle prolaterya, işçi sınıfı, dünya emekçileri safsatalarını bırakıp, yeni cumhuriyet laikleri ve sahil erotikleri oldular. Ama aradaki sınır hala geçişken.

  Marx'in kendisi .... - AT1928

  Bunlar böyle iste! Milletle alay ediyorlar. Bizzat Marx ömru boyunca hep baskalarinin - özellikle de Engels'in ustunden gecindi, bir is yapmadi.

  Bu işler böyle - Ad Honorem Dei

  Yeryüzünün tek gerçekliği, maalesef kapitalizmdir. Ne müslümanlık, ne solculuk, ne başka bir şey kendisini bu şeytani güçten koruyamamaktadır.Gelecek asırlar ne gösterir bilinmez ama durum şimdilik bu.

  Kendine bakacaksın - user991041

  Syriza seçimi kazandığından beri bakanların ne giydiği me içtiği tartışılıyo adamların yaptıklarından ziyade bunları tartıştırılması resmen aymazlık