Yunanistan Büyükelçisi Kyriakos Loukakis: Vize sorunu çözüldü

Yunanistan Büyükelçisi Kyriakos Loukakis: Vize sorunu çözüldü
Yunanistan Büyükelçisi Kyriakos Loukakis: Vize sorunu çözüldü
Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Kyriakos Loukakis, "Türk vatandaşlarına teknik bir problem nedeniyle vize verme işlemi durmuştu, ancak sorun çözüldü" dedi.

RADİKAL-Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Kyriakos Loukakis, Yunanistan'ın ülkedeki kriz nedeniyle Türk vatandaşlarına vize vermeyi durduğu yönündeki iddiaları yanıtladı. Hürriyet 'te yer alan habere göre Büyükelçi Loukakis, "Teknik bir problem nedeniyle vize verme işlemi durmuştu, ancak sorun çözüldü. Türk vatandaşlarını Yunanistan'a memnuniyetle bekliyoruz" dedi.

Yunanistan Türklere vize veremiyor

Büyükelçi Loukakis haberler üzerine yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:" İstanbul ’daki Yunanistan Başkonsolosluğu, teknik bir problem nedeniyle geçen hafta 3 gün vize veremedi.Bu problem çözüldü, ve şu anda vizalar normalde olduğu gibi veriliyor. Türk vatandaşları Yunanistan’da memnuniyetle karşılanacaktır ve halklarımız arasındaki dostluğu yansıtan, misafirperverlik ve iyi komşuluk ilişkileri ruhu içinde Türk vatandaşlarının ülkemize girmesi için her türlü çabayı gösteriyoruz."