Yunanistan Maliye Bakanı'nın oturuşu dikkat çekti

Yunanistan Maliye Bakanı'nın oturuşu dikkat çekti
Yunanistan Maliye Bakanı'nın oturuşu dikkat çekti
Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis'in İngiliz mevkidaşıyla görüşmesindeki oturuşu dikkat çekti. Sosyal medyada Varufakis'in tavırlarıyla ilgili birçok yorum yapıldı.

RADİKAL - Sıra dışı kişiliğiyle tanınan Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis, İngiliz mevkidaşı George Osborne'la görüşmesindeki tavırlarıyla gündeme oturdu. Varufakis'in bacak bacak üstüne atarak rahat bir tavırla Osborne'la konuştuğu fotoğraflar sosyal medyada kısa sürede en fazla yorum yapılanlar arasına girdi.

NTV'de yer alan habere göre, göreve gelir gelmez AB ve IMF ile borç pazarlığına oturan Yanis Varufakis, dün İngiliz mevkidaşıyla görüşmeye siyah deri palto, parlak mavi gömlekle gitti. Varufakis'in tıpkı Başbakan Alexis Tsipras gibi kravat takmadığı görüldü. AB ve IMF'ye 315 milyar euro borcu olan Yunanistan'ın Maliye Bakanı Varufakis'in otururken ayağını İngiliz bakana doğru uzatması da dikkat çekti. 

Tsipras'tan Barbaros şartı

'SÜPER ZENGİNLERİN ÜZERİNE GİDİLECEK'

Varufakis, Osborne'la görüşmesi sonrası İngiliz Financial Times gazetesine de bir demeç verdi. Maliye Bakanı, borç affında ısrar etmeyeceklerini açıkladı. Borçların ödenmesinin uzun bir zaman dilimine yayılmasını isteyen Varufakis, uluslararası kreditörlerin elindeki tahvilleri yeni tahvillerle takas etmeyi önerdi. Varufakis, "Ülkede vergi borcu olan 'süper zenginler'in ise üzerine kararlılıkla gidileceğini" söyledi.

Avrupa Komisyonu: Troyka feshedilebilir

Syriza'nın Türkiye hesabı sahte çıktı

Tsipras'tan Kıbrıslı Türk açılımı