Yunanistan Maliye Bakanı'nın oturuşu dikkat çekti

Yunanistan Maliye Bakanı'nın oturuşu dikkat çekti
Yunanistan Maliye Bakanı'nın oturuşu dikkat çekti
Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis'in İngiliz mevkidaşıyla görüşmesindeki oturuşu dikkat çekti. Sosyal medyada Varufakis'in tavırlarıyla ilgili birçok yorum yapıldı.

RADİKAL - Sıra dışı kişiliğiyle tanınan Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis, İngiliz mevkidaşı George Osborne'la görüşmesindeki tavırlarıyla gündeme oturdu. Varufakis'in bacak bacak üstüne atarak rahat bir tavırla Osborne'la konuştuğu fotoğraflar sosyal medyada kısa sürede en fazla yorum yapılanlar arasına girdi.

NTV'de yer alan habere göre, göreve gelir gelmez AB ve IMF ile borç pazarlığına oturan Yanis Varufakis, dün İngiliz mevkidaşıyla görüşmeye siyah deri palto, parlak mavi gömlekle gitti. Varufakis'in tıpkı Başbakan Alexis Tsipras gibi kravat takmadığı görüldü. AB ve IMF'ye 315 milyar euro borcu olan Yunanistan'ın Maliye Bakanı Varufakis'in otururken ayağını İngiliz bakana doğru uzatması da dikkat çekti. 

Tsipras'tan Barbaros şartı

'SÜPER ZENGİNLERİN ÜZERİNE GİDİLECEK'

Varufakis, Osborne'la görüşmesi sonrası İngiliz Financial Times gazetesine de bir demeç verdi. Maliye Bakanı, borç affında ısrar etmeyeceklerini açıkladı. Borçların ödenmesinin uzun bir zaman dilimine yayılmasını isteyen Varufakis, uluslararası kreditörlerin elindeki tahvilleri yeni tahvillerle takas etmeyi önerdi. Varufakis, "Ülkede vergi borcu olan 'süper zenginler'in ise üzerine kararlılıkla gidileceğini" söyledi.

Avrupa Komisyonu: Troyka feshedilebilir

Syriza'nın Türkiye hesabı sahte çıktı

Tsipras'tan Kıbrıslı Türk açılımı


  http://www.radikal.com.tr/128574312857433

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yunanistan neden batti?? - user403126

  yunan halkı çok tembel ve hayatı çılgınca yaşamayı da çok seviyor zenginleri de savurgan eh çekeceksin her gece uzoyu ve kıracan tabakları sonra yüklenecen kredilere ondan sonra da palavradan sözlerle iktidara getirecen bir çılgın ha merkelde diz çökecek borçları silecek yada erteleyecek kimse baba oğluna yapmaz bunu hayal görüyorlar arabaları satmakla yok şu bu önlemler almakla bu memleket düz yola çıkmaz bakana gelince şöyle oturmuş böyle oturmuş çok da bir şey ifade etmiyor rahat çünkü borçlu, alacaklı olsa acaba nasıl otururdu karşısında böyle yavşakça oturup ödemeyi unutun diyen bir adam dursa fevkalade gayri ciddi bir iktidar ben sene vermiyorum bu iktidara erken seçim olur... ha bir de bunları örnek alan hdp, chp hele kemal beyin rüyaları..

  havaya girme! - zebda

  erken havaya girmiş..tamam sol blok aferin güzel de alırlar adamın facasını dikkat! görenler de abd baskanı sanır yunanıstanın eti budu ne sonucta!

  Yunanistan'ın solu - legendary

  Onların solu da bizimkine benziyor. Sol gösterim sağ vuran türden. Soğuk savaş bitince enternasyonalizm iddiası çökünce ultra milliyetçilikle paralellik gösteren sol tutumlar dikkat çekiyor... Burada özelde ise son birkaç gündür gözlemlenen şey uluslararası sisteme bir meydan okuma gayreti içinde oldukları. Bilhassa "emperyalist" kabul edilen ülkelere karşı böyle bir tutum var. Dün Tarafta Namık Çınar'ın çok güzel bir yazısı vardı http://www.taraf.com.tr/yazarlar/dunyaya-yeniden-komunizm-mi-geliyor/ söylediklerini tekrar etmeyeceğim ama şuna dikkat çekmek isterim. Borç aldığın ülkelere böyle afra tafra yapamazsın çünkü istediğin kadar Akdenizli kompleksiyle kendini yükseğe konumlandırmaya çalışsan da karşındaki insan tüm nezaketine rağmen pozisyonu güçlü olandır... Böyle efelenme, diklenme türü şeyleri biz de severiz çünkü serin kanlı değiliz ve aşamadığımız komplekslerimiz var. Benzer şekilde Yunanlılar da aynı davranışları sergiliyor... Altı boş ve temelsiz hamasi hareketler sadece itibar kaybettirir...