Yunanistan'da 12 Türk dağcı kayboldu

Yunanistan'da 12 Türk dağcı kayboldu
Yunanistan'da 12 Türk dağcı kayboldu
Yunanistan'ın Pieria Ori dağlarında 12 Türk dağcının kaybolduğu bildirildi.

RADİKAL - Yunanistan'ın Pieria Ori dağlarında 12 Türk dağcının kaybolduğu açıklandı. Yunan Polis ve itfaiye ekipleri, Kuzey Yunanistan’ın Katerini kenti yakınlarındaki Pieria Ori dağlarında mahsur kalmış olabilecekleri ihtimali ile 12 Türk turisti arıyor.

Hürriyet'ten Yorgo Kırbaki'nin haberine göre, Katerini itfaiyesinden yapılan açıklamada, Türkiye vatandaşı olduğunu söyleyen bir kişinin Cuma günü Avrupa Acil Yardım Hattı 122’i arayarak, “12 kişi olduklarını ve yerleşim merkezinden uzak dağlık bir bölgede kaybolduklarını” söylediği belirtildi. Hürriyet’in edindiği bilgilere göre, arama Kuzey Amerika numaralı bir cep telefonundan yapıldı. Numara geri arandığında ise cevap verilmedi.

KÖY SAKİNLERİ DE ARIYOR

Cep telefonu sinyalinin Katerini kentinin 20 kilometre kuzeybatısındaki kayak merkezi Elatohori’nin de bulunduğu Pieria dağlarında, Moshopotamu, Elatohori ve Katalonia köyleri arasındaki dağlık bir noktadan geldiği anlaşıldı. Polis ile itfaiyenin yanı sıra üç köy sakinlerinin de aramaları bugün öğle saatlerine kadar bir sonuç vermedi.

Avrupa Acil Yardım’ın Kuzey Amerika numaralı bir telefondan aranması, bu numaranın cevap vermemesi ve sinyalin geldiği bölgenin yakınında yerleşim birimleri olması nedeniyle yardım çağrısının doğruluğu hakkında Yunanlı yetkililerin bazı şüpheleri bulunuyor.