Yunanistan'da belediyeden AB bayrağı indirildi

Yunanistan'da belediyeden AB bayrağı indirildi
Yunanistan'da belediyeden AB bayrağı indirildi
Yunanistan'da Komünist Parti yönetimindeki Patra Belediyesi'ndeki AB bayrağının indirildi.

RADİKAL - Yunanistan'ın Patra Belediyesi binasında asılı bulunan Avrupa Birliği (AB) bayrağının indirildiği, yerine de belediyenin ambleminin olduğu bir bayrak asıldığı bildirildi.

Yerel medya organlarına yansıyan haberlere göre, bina önünde daha önce AB, Yunan ve belediyenin amblemini taşıyan üç ayrı bayrak bulunuyordu. Haberlerde, Yunanistan Komunist Partili (KKE) Patra Belediye Başkanı Kostas Petelidis'in izniyle, yetkililerin AB bayrağını indirdikleri ve yerine belediyenin amblemini taşıyan ikinci bir bayrak astıkları belirtildi.

Patra Belediyesi Basın Sözcüsü Andreas Antonopulos, konuyla ilgili yerel basına yaptığı açıklamada, "Avrupa Birliği bayrağının halk için nefret sembolü olduğunu" söylediği belirtildi.

Antonopulos'un, "AB politikaları halkın çıkarı için değildir. Ekonomiyi, serbest piyasa ihtiyaçlarına adapte eden AB politikaları, halkları, yoksulluk ve işsizliğe sürüklüyor" ifadelerine de yer verildi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/128818212881823

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Katlansınlar - user403288

  AB sorumsuzca birliğe aldığı,beslediği, müsamaha gösterdiği şımarık çocuğu Yunanistan'a katlanmak zorunda. Şimdiki yönetim söke,söke,istediğini alacak ve AB nin haracını yemeğe devam edecek. Türkiye'ye akla gelmez zorluklar çıkaran bu birliğe allah YUNANİSTAN gibi bir ceza vermiş,katlanacaklar. Atsalar atamazlar,satsalar satamazlar. Pamuk elleri cebe. Çünki Yunanistan'ı üretmeden tüketmeğe,tatlı hayata alıştırdılar.

  Bayrak - user449466

  Bırakın biraz yüreğini soğutsunlar

  - user399007

  Tamamen show yapıyorlar