Yunanistan'da sokaklar karıştı

Yunanistan'da sokaklar karıştı
Yunanistan'da sokaklar karıştı
Yunanistan'ın başkenti Atina'da, hükümetin kreditörlerle yaptığı anlaşma protesto edildi. Çıkan olaylarda çevredeki iş yerleri, banka şubeleri ve otobüs durakları zarar görürken onlarca araç da ateşe verildi.

RADİKAL - Kent merkezindeki Atina Üniversitesi önünde toplanan ve kendilerini " hükümet karşıtı anarşist" olarak tanımlayan yaklaşık 300 kişilik grup, parlamento binasının da bulunduğu Sintagma Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sırasında çevrede yoğun güvenlik önlemleri alan çevik kuvvet ekiplerinin, kendilerine taş ve molotofkokteyli atan göstericilere göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahale etmesi üzerine arbede çıktı.

 Göstericiler, çevredeki iş yerleri, banka şubeleri, otobüs durakları ve telefon kulübelerinin camlarını kırarken, park halindeki onlarca aracı da ateşe verdi.

Gösteride ilk belirlemelere göre can kaybı ya da yaralanma olmadı. AA


  http://www.radikal.com.tr/130235413023542

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hani herkesin başbakanıydı. - user882364

  herkesin başbakanıydı, ezilmilşin yanındaydı. attı tuttu güzel vaatlerdi hakkını yememek lazım. herkesi kucaklayamazsın herkes seni sevmez illa birilieri sevmez ve bu olaylar gene çıkar geçen senede önceki başbakan için çıkmıştı bu olaylar ve hatta o olayların içersinde şuanki içişleri bakanıda vardı yunanistanın. erken seçim gümbür gümbür gelicek yunanistana bu gidişle. herkesi memnun edemezsiniz heleki almanyanın kölesi olmuşsanız, nasıl ki biz amerikanın kölesiysek bazı şeyler hayal.

  - momentum

  Sevgili solcu Çipras, hoş geldin gerçekler dünyasına.