Yunanistan'da 'Türk dağcılar kayboldu' ihbarı asılsız çıktı

Yunanistan'da 'Türk dağcılar kayboldu' ihbarı asılsız çıktı
Yunanistan'da 'Türk dağcılar kayboldu' ihbarı asılsız çıktı
Yunanistan'da geçen Cuma yapılan ve 12 Türk dağcının kaybolduğu yönündeki ihbarın asılsız olduğu bildirildi.

RADİKAL - Yunanistan'da Cuma günü Avrupa Acil Yardım Hattı 122’yi arayan bir kişi ‘Türk vatandaşı 12 kişilik dağcı grubu olduklarını ve yerleşim merkezinden uzak bir bölgede kayboldukları’ ihbarında bulunmuştu. Türk ve Yunan makamları heyecan yaratan ihbarın asılsız çıktığını açıkladı.

Hürriyet 'ten Uğur Ergan'ın haberine göre, cep telefonu sinyalinin, Ketirini kentinin 20 kilometre kuzeybatısındaki kayak merkezi Elatohori’nin de bulunduğu Pieria dağlarında, Moshopotamu, Elatohori ve Katalonia köyleri arasındaki dağlık bir noktadan geldiği ileri sürülmüştü.

Kayıp dağcıları yanlış yerde aramışlar

BULGARİSTAN İHTİMALİ TARTIŞILIYORDU

Konuyla ilgili Türkiye 'nin Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin, şunları söylemişti: “Yunan telekom şirketi OTE’ye aynen şu çağrı yapılmış: ‘Türk, Bulgar, 12 kişi imdat.’ Bundan dolayı belki de kayıp çağrısı Bulgaristan tarafından da gelmiş olabilir. Çünkü verilen bilgi 30 kilometrelik alanı kapsıyor. 3 helikopter ile Pieria Ori dağı civarında arama yapıldı, bir sonuca varılmış değil.”

Yunanistan'da 12 Türk dağcı kayboldu


  http://www.radikal.com.tr/128087012808701

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Siz Ne Dersiniz? - user404812

  Reklamın kötüsü olur mu abi? Ver gelsin. PArdon servis et kefallar yesin. Mevsin kış ve tam da 22-25 Ocak'15 günlerinde 19.EMİTT Turizm Fuarına en geniş stantlardan birisine sahip olarak bir çok bölgesini temsil eden acentalarla Yunanistan katıldı. Rağbetten de memnunlardı. Epey müşteri topladılar. Kış mevsimi ve kar turizmi. Mekan ise Yunanistan. Fuar alanındaki genel şaşaa içinde kendi görünürlüklerini aleme duyurma politicionu olamaz mı? Ne dersiniz?