Zagreb kara teslim

Zagreb kara teslim
Zagreb kara teslim
Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de üç gündür devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi

ZAGREB - Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de üç gündür etkisini sürdürün kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Hırvatistan'da hafta sonu başlayan kar yağışı üç gündür aralıksız devam ediyor. Meteoroloji yetkililerinin verdiği bilgilere göre, olumsuz hava koşullarından en çok etkilenen başkent Zagreb'de kar kalınlığı 70 santimetreye ulaştı.

KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kar temizleme çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiği ülke genelinde, kötü hava koşulları nedeniyle afet durumu ilan edilme beklentisi var. Ancak ülkedeki okullar ve kamu kurumları çalışmayı sürdürüyor. Yetkililer, sadece Kapinska-Zagorska bölgesinde 16 okulun kapalı olduğunu belirtti.

ULAŞIM ETKİLENDİ

Başkent Zagreb'de kar yağışının etkisini artırdığı dün akşam , tramvay ve otobüs seferleri gecikmeli olarak gerçekleştirilebildi. Kar yağışı ülkenin birçok bölgesinde otoyolları da olumsuz etkilerken, vatandaşlardan zorunlu olmadıkça seyahat etmemeleri, yola çıkmak zorunda olan sürücülerin de dikkatli olması istendi.

Meteoroloji yetkililerine göre, Zagreb'de bugün yağış beklenmiyor, hava sıcaklığı ise 1-2 derece arasında olacak. Ülkenin batı ve kuzeybatı kesimlerinde aralıklı kar yağışı, Slavoniya ve Yadran bölgelerinde ise yağmur bekleniyor.(aa)