Zakharchenko: 100 bin kişi silah altına alınacak

Zakharchenko: 100 bin kişi silah altına alınacak
Zakharchenko: 100 bin kişi silah altına alınacak
Rus yanlısı ayrılıkçıların lideri Alexander Zakharchenko 100 bin kişiyi silah başına çağırdı.

RADİKAL - Rusya yanlısı ayrılıkçıların lideri, Ukrayna ordusuna karşı 11 gün içinde 100 bin kişi toplayacaklarını açıkladı.

Çatışmaların artmasının ardından açıklama yapan ayrılıkçıların kurduğu Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin Başbakanı Alexander Zakharchenko, "11 gün içerisinde seferberlik başlayacak. 100 bin kişiyi silah altına alacağız" dedi. Rus haber ajansına konuşan ayrılıkçı lider, seferberliğin kimlerle ve nasıl uygulanacağına dair detay vermeyerek, sadece "İlk başta gönüllüleri silah altına alacağız, sonrası için bakacağız" ifadelerini kullandı.

Putin'den Ukrayna açıklaması: NATO lejyonuyla karşı karşıyayız


ÜÇLÜ TEMAS GRUBU'NDA UZLAŞMA SAĞLANAMADI

Doğu Ukrayna için ateşkes görüşmelerinden sonuç alınamazken, bölgede çatışmalar ve sivil can kayıpları artıyor. Ülkenin doğusundaki gerginliğin giderilmesine ilişkin Ukrayna-Rusya-AGİT Üçlü Temas Grubu'nun toplantısından uzlaşma sağlanamamışken çatışmalar da şiddetleniyor. Ukrayna ordusu ile ayrılıkçılar arasındaki çatışmalar, özellikle Donetsk ile Lugansk kentleri arasındaki sınır noktasında bulunan Debaltseve kasabasında yoğunlaştı. Ayrılıkçılar hükümetin kontrolündeki kasabayı alarak stratejik olarak üstünlük sağlamak istiyor. 11 gündür elektrik ve suyun verilemediği Debaltseve'de yaşayan halk bölgeyi terk ediyor.

New York Times: ABD, Ukrayna'ya silah yardımını görüşecek

Donetsk ve Lugansk yönetimleri: Kiev'le müzakereye hazırız

Donetsk'te otobüs ve kültür merkezine saldırı: 7 ölü

Donetsk'te yüzlerce madenci yeraltında mahsur kaldı