'Zombi kıyameti' koparsa ABD hazır

'Zombi kıyameti' koparsa ABD hazır
'Zombi kıyameti' koparsa ABD hazır

Bir saatlik simülasyonda Hollywood filmlerini aratmayacak dekorlar ve kıyafetler kullanıldı.

ABD hükümeti, ‘zombi kıyameti’ne hazırlık için binlerce dolar harcayarak dev bir konferans düzenledi. Halkın ödediği vergilerle finanse edilen konferansa katılanlar California’daki lüks bir spa merkezinde ağırlandı. Katılımcılar ayrıca zombi kılığına girmiş aktörlerin ve özel kuvvetlerin de katıldığı bir ‘kıyamet simulasyonu’nu da izleme şansı buldu. Hollywood filmlerini aratmayacak dekorların ve kıyafetlerin kullanıldığı bir saatlik simulasyonda özel kuvvetler zombillerle mücadele yöntemlerini uygulamalı olarak anlattı.
Beş gün süren konferansa ise Cumhhuriyetçi Parti ’nin eski başkan adaylarından John Mc Cain’in eşi Cindy McCain, Los Angeles Emniyeti Terörle Mücadele Birmi Başkanı ile eski CIA Başkanı Michael Hayden katıldı. 

Katılım ücreti: 1000 dolar 

İç Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, hükümetin konferansa katılan bazı isimlerin bin dolarlık katılım ücretini ödediğini belirtirken, Cumhuriyetçi Senatör Tom Coburn ise “Katılımcıların zombilerin kıyameti simulasyonuna katılması için bu kadar para ödenmesi, potansiyel teröristleri engellemez” dedi. {CALIFORNIA/TELEGRAPH}