Zürih'te 'Gezi' göndermeli reklam panosu

Zürih'te 'Gezi' göndermeli reklam panosu
Zürih'te 'Gezi' göndermeli reklam panosu
İsvirçe'nin Zürih kentindeki bir tren garında yerel bir gazete tarafından kiralanan reklam alanında 'Gezi Parkı' eylemlerine göndermede bulunan bir tanıtım yayınlandı.

Radikal.com.tr - Zürih'in işlek tren garlarından birinde yerel bir gazete tarafından kiralanan reklam panosunda 'Gezi Parkı' eylemlerine göndermede bulunan bir tanıtım yayınlandı.

AY-YILDIZLI ÖRTÜYLE YÜZÜNÜ KAPATIYOR

Eylemlere katılmış olduğu izlenimi veren biri kadın diğer erkek iki göstericiyi tasfir eden reklamda, eylemcilerin baret ve deniz gözlüğü takıp, kendilerini biber gazından korumak için yüzlerlini kapattıkları görülüyor. Kadın eylemcinin yüzünü kapattığı bandananın ay yıldız desenli olması da, reklamın 'Gezi Parkı'na gönderme yaptığının en büyük emaresi. "yosi1905" kullanıcısının fotoğrafını çekip Twitter'da paylaştığı pano sosyal medyada kısa sürede günün konusu oldu.

Gökçek'i kızdıran Olimpiyat afişi


Gezi Parkı ile ilgili reklamlar daha önceleri de dünyanın çeşitli yerlerinde boy göstermiş, hatta geçtiğimiz hafta olimpiyatları kazanan şehrin açıklandığı Buenos Aires'te reklam panolarında yayınlandığı belirtilen ve İstanbul 2020 Olimpiyat adaylığına karşı hazırlanmış 'Gezi' temalı afişler sosyal medyada tepki toplamıştı.

Zürih'in en işlek tren istasyonlarından birinde yer alan reklam panosu, günlük onbinlerce yolcunun seyahat ettiği bir güzergahta yer alıyor.