10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
- Düzce'de mesajlar yayımlandı

DÜZCE (AA) ? Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yemenici, mesajında, basın mensuplarının ülkenin ve kentin sorunlarını kamuoyuna aktardığını belirtti. 

Basın mensuplarının etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olduğunu anlatan Yemenici, "Basın mensuplarımızın yorum ve görüşleri, idareciler olarak bize de çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır. Temel işlevi insanlara bilgi akışını sağlamak ve toplumsal olaylara ayna tutmak olan medya demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Gazetecilik, fedakarlık isteyen, şartları ağır olan önemli meslektir" ifadesini kullandı. 

AK Parti İl Başkanı Keskin, gazetecilik mesleğinin kamuoyuna  haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içerdiğini dile getirerek şunları kaydetti:

"Basın, Türkiye 'nin çağdaşlaşma sürecinde önemli görevler üstlenmekte ve üstlendiği görevleri de başarıyla yerine getirmektedir. Gazetecilerin çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesi, basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması, hak ve özgürlüklerinin evrensel standartlara kavuşturulması yönünde attığımız adımlar, kuşkusuz medyamıza güç kazandıracaktır."

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tayhan da gazeteye, gazeteciliğe ve gazeteciye olan ilginin yanında güveninin de azaldığını ileri sürerek "Esas olan sözde değil, özde gazeteci olmaktır" ifadesini kullandı.