18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
DÜZCE (AA) - Düzce'de ve ilçelerde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Anıtpark Meydanı'nda düzenlenen törende,...

DÜZCE (AA) - Düzce'de ve ilçelerde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla tören düzenlendi. 

Anıtpark Meydanı'nda düzenlenen törende, Vali Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Ramazan Akça ve İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz,  Atatürk anıtına çelenk sundu. 

Düzce Şehitliği'nde devam eden törende şehitler için İl Müftüsü Selami Emen tarafından dua edildi, şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıldı. 

- Akçakoca 

Akçakoca Kaymakamlığı önünde düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Kaymakam Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Garnizon Komutanı Mürsel Öner anıta çelenk sundu. 

Çelenk sunumunun ardından Öğretmenevi'nde öğrenciler tarafından hazırlanan tiyatro oyunu sahnelendi, şiirler okundu. 

- Kaynaşlı 

Kaynaşlı ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Yeni Cami'de sabah namazında mevlit okutuldu, cami çıkışında ikramlarda bulunuldu. 

Hükümet Konağı önünde düzenlenen programda ise Kaymakam Şenol Koca, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Ekici, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Akdoğan anıta çelenk sundu. Tören, Kaynaşlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı gösterilerle devam etti. 

- Yığılca 

Yığılca ilçesinde Aksaklar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından "Çanakkale Son Kale" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, yaptığı konuşmada, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü'nün tarihte önemli bir yeri olduğunu söyledi. 

Tiyatro gösterisi hazırlayarak o günleri anımsattığı için öğrencilere teşekkür eden Yiğit, "Bu öğrencilerimiz yorgunluklarını Düzce'de, Ereğli'de, Akçakoca'da gezerek eğlenerek çıkarsınlar diye 2 bin lira gibi bir katkıda bulunmak istiyorum" ifadesini kullandı. 

Kaymakam Mehmet Özcan ise öğrencilere ve öğretmenlerine sergiledikleri program dolayısıyla teşekkür etti.