23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Düzce'de mesajlar yayımlandı

DÜZCE (AA) - Düzce Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu ve AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Fidan, mesajında, milletin ortak iradesinin eseri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 95. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı gururla kutladıklarını belirtti. 

Millet iradesinin rehberliğinde çağdaş medeniyetlerin üzerine çıkma hedefiyle başlanan yürüyüşün devam ettiğini anlatan Fidan, şunları kaydetti:

"Bizlere düşen görev azim ve kararlılıkla, birlik ve beraberlik içerisinde bu kutlu yürüyüşü devam ettirmek, ülkemizi bugün geldiği noktadan daha ilerilere taşımaktır. 23 Nisan, aynı zamanda çocuklara armağan edilen tek ve evrensel bayram olma özelliğiyle, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza duyulan güven ve itimadın ifadesidir" 

- Belediye Başkanı Keleş

Belediye Başkanı Mehmet Keleş, çocukların, ülkeyi geleceğe taşıyacak birer yıldız, birer umut kaynağı olduğunu belirtti. 

İstiklal mücadelesinin sürdüğü zor günlerde TBMM'nin kurulduğunu anımsatan Keleş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Yüce meclisin kurulduğu gün,  Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bir bayram olarak armağan edildi. İşte bu hediye, evlatlarımızın istikbalimizdeki müstesna yerinin en somut göstergesidir. Çocuklarımız, ülkemizi parlayan geleceğe taşıyacak birer yıldız, birer umut kaynağıdır. En büyük zenginliğimizdir. Evlatlarımızın, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, ülkemizi hep bir adım ileriye taşıyacak nitelikte, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı bireyler olarak yetişmesi ise bizim en büyük temennimizdir."

- DÜ Rektörü Prof. Dr. Şerifoğlu

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Türk milletinin milli iradesinin tecellisiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 23 Nisan 1920'de TBMM'nin kurulduğunu anımsattı. 

Bu önemli günün Atatürk tarafından çocuklara hediye edildiğine değinen Şerifoğlu, "Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 95. yılını ve aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, bayramın bütün dünya çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini dileriz" ifadesini kullandı.

- AK Parti İl Başkanı Keskin

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ise 23 Nisan'ın çocukların bayramı olmasının yanında Türkiye için tarihi bir dönüm noktası olduğunu belirtti. 

AK Parti hükumetleri olarak gelecek nesillere daha demokratik ve daha gelişmiş bir Türkiye bırakmak için hiç yılmadan, yorulmadan çalıştıklarını ifade eden Keksin, çocukların geleceğe umutla bakmalarını istediklerini kaydetti.