24 Temmuz Basın Bayramı

24 Temmuz Basın Bayramı
24 Temmuz Basın Bayramı
DÜZCE (AA) - Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan,  Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, 24...

DÜZCE (AA) ? Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan,  Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tayhan,mesajında, 24 Temmuz 1908 tarihinin gazeteler ve gazetecilik için bir milat günü olduğunu belirterek "Gazeteler yayın hakkı olarak hür olmalı, gazeteci de görev ve sorumluluk bilinci altında 107 yıl önceki Osmanlı Matbuat Cemiyeti bilinciyle meslek ahlakı çerçevesinde,  bilinçli dayanışma çerçevesinde onurla görevlerini ifa etmelidirler" ifadesini kullandı. 

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise dünyada demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlardan birisinin basın olduğunu dile getirdi. 

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin de haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın mensuplarına, gayretli çalışmalarından ve yansıttıkları anlık haberlerden dolayı teşekkür ederek, bayramlarını kutladı.