Adalet Bakanı İpek:

Adalet Bakanı İpek:
Adalet Bakanı İpek:
- "Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurul toplantılarını daha önce Erzurum ve Rize'de gerçekleştirmiştik. Bundan sonraki toplantıları da Ankara dışında gerçekleştirmeyi düşünüyoruz"

DÜZCE (AA) - Adalet Bakanı Kenan İpek, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurul toplantılarını daha önce Erzurum ve Rize'de gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bundan sonraki toplantıları da Ankara dışında gerçekleştirmeyi düşünüyoruz" dedi.

Düzce Adliyesini ziyaret eden Bakan İpek, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, hakim ve savcılar tarafından karşılandı.

Adliye içerisinde incelemelerde bulunan İpek, Adliye Sarayı ve Çilimli T Tipi Cezaevi hakkında ilgililerden bilgiler aldı.

Bakan İpek, adliye çıkışında bir gazetecinin "HSYK toplantılarının Ankara dışındaki illerde yapılmasının nedeni nedir?" sorusunu "Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurul toplantılarını daha önce Erzurum ve Rize'de gerçekleştirmiştik. Bundan sonraki toplantıları da Ankara dışında gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Nasip olursa Düzce'de de gerçekleştiririz. Bu sayede hem meslektaşlarımızla iç içe oluyoruz hem de sorunları yerinde tespit ediyoruz" diye yanıtladı.

Bakan İpek, Vali Ali Fidan ve  Belediye Başkanı Mehmet Keleş'i de ziyaret etti.