Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan:
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan:
- "Kadın cinayetleri konusunda bakanlığımız yıllardır çalışıyor ve bu anlamda da hayli yol katetti"

DÜZCE (AA) -  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan,  " Kadın cinayetleri konusunda bakanlığımız yıllardır çalışıyor ve bu anlamda da hayli yol katetti" dedi.

Bakan Gürcan, Düzce Valisi Ali Fidan'ı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Düzce'nin halkın barış ve huzur içerisinde yaşadığı örnek şehirlerden biri olduğunu belirterek, kentin önemli bir depremi atlatmasının ardından, yeniden yapılanma sürecine ve gösterdiği dayanışmaya değindi.

İlde bazı incelemelerde bulunacağını ifade eden Gürcan, bir gazetecinin kadın cinayetlerine yönelik sorusu üzerine, "Kadın cinayetleri konusunda bakanlığımız yıllardır çalışıyor ve bu anlamda da hayli yol katetti. Hem kanun düzenlemeleri  hem de uygulamalar noktasında. Şiddeti izleme ve önleme merkezlerimiz var, onlar hayata geçirildi. Önümüzdeki günlerde de yönetmeliği çıkar çıkmaz başka illere de bunu kuracağız. Bu anlamda belki Düzce için bir uygulama yapabiliriz" diye konuştu.

"Sadece ev içi cinayetler dediğimiz cinayetlerin sosyal, kültürel analizleri yapılması gerekiyor" ifadesini kullanan Bakan Gürcan, bu konuda da ciddi önlemlerin alındığını kaydetti. 

Daha sonra görüşme, basına kapalı devam etti.


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  bakan

  ,

  sosyal