AK Parti Düzce 5. Olağan İl Kongresi

AK Parti Düzce 5. Olağan İl Kongresi
AK Parti Düzce 5. Olağan İl Kongresi
- AK Parti Düzce Milletvekili Korkmaz: - "Özellikle İslami kavramları kullanırken, her ne kadar bir ilahiyatçı değil, makine mühendisi de olsam, bu kavramları yerinde ve iyi kullanırım. Neyin ne manaya geldiğini anlarım, idrak ederim ve ona göre söylerim"

DÜZCE (AA) - AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, sosyal paylaşım sitesinde yılbaşı akşamı yayımladığı mesaja ilişkin, "Özellikle İslami kavramları kullanırken, her ne kadar bir ilahiyatçı değil, makine mühendisi de olsam, bu kavramları yerinde ve iyi kullanırım. Neyin ne manaya geldiğini anlarım, idrak ederim ve ona göre söylerim" dedi.

Akçakoca ilçesindeki otelde düzenlenen 5. AK Parti Olağan İl Kongresi'nde konuşan Korkmaz, son günlerde sosyal paylaşım sitesinde yayımladığı mesajlardan dolayı gündemde olduğunu söyledi. 

Bazı yayın organlarının ve Akçakoca eski Müftüsü İhsan Özkes'in kendisini eleştirdiğini kaydeden Korkmaz, "Adımın İbrahim olması mı suç yoksa, 'hazret' kelimesinin manasının 'bey, beyefendi' olması mı suç, onu hala anlayabilmiş değilim. Şunu sizin, bizim ekibin bilmesini isterim, ben özellikle İslami kavramları kullanırken, her ne kadar bir ilahiyatçı değil, makine mühendisi de olsam, bu kavramları yerinde ve iyi kullanırım. Neyin ne manaya geldiğini anlarım, idrak ederim ve ona göre söylerim" diye konuştu. 

Yılbaşı gecesiyle ilgili "ironi yapmak" için mesaj yayımladığını anlatan Korkmaz, şunları belirtti:

"Müslümanlara bu şekilde hoplamak, zıplamak yakışmıyor. Ben de bunu eleştirdim, eleştirirken de dedim ki 'Bu gecenin çok önemi var. Hepinizin çok bildiği ve sevdiği iki şahsiyet Hazreti İbrahim, ben oluyorum ve onun küçük kardeşi Hazreti Muhammed, en küçük kardeşim bu gece dünyaya gelmiş.' Hazreti Fettullah'la Hazreti İhsan, bu gece dünyaya gelmiş' desem, bu kadar kıyamet kopmazdı. Benim ve kardeşimin isminin peygamber ismi olması galiba sıkıntı oluşturdu. Yazımın altında da bunun ironi olduğunu belirten ifadeler kullandım. Hazret, İngilizce karşılığı "gentlemen", Türkçe karşılığı "bey, beyefendi" olan bir kelime."

- "Benim üzerimden AK Parti'yi vuracaklar"

Mesajının bazı medya grupları tarafından yanlış algılandığını aktaran Korkmaz, "Tabii benim üzerimden AK Parti'ye vuracaklar. Bu kadar basit bu adamların tavrı. İbrahim Korkmaz üzerinden koca AK Parti'yi çökertecekler. Today's Zaman benim için 'İbrahim Korkmaz, Facebook sayfasında peygamber olduğunu söylüyor' diye yazdı. 'Prophet' kelimesini kullanıyorlar. Sol gruplar bile bunu verirken, 'İbrahim Korkmaz ironi yaptı, iğneledi' dediler. Bu aşağılık Pensilvanya grubu ve onların lideri bunlar kadar bile şerefli değil" ifadesini kullandı. 

Eski Akçakoca Müftüsü ve Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in kendisini eleştirdiğini anımsatan Korkmaz, Özkes'in ilçede iki yıl görev yaptığını söyledi.

 "Akçakocalılar, size söyleyeyim, o adam burada iki sene kaldı fetva verdi, namaz kıldırdı" diyen Korkmaz, "Hemen ama hemen iki senelik o namazlarınızın hepsini eda edin, kazasını yapın. Benden söylemesi. Hatta ve hatta böyle bir adamın arkasında namaz kıldığınız için tövbe etmeniz de yararınızadır. Benim için 'kafir oldu' demiş. Ben de ona Nef'i'nin şu beyitiyle cevap verdim: 'Müftü efendi bize 'kelb' demiş, tutayım ben ona diyeyim 'müselman'. Lakin ruzi mahşere vardık da ikimiz de söylemiş oluruz yalan'. Nef'i'nin ruhuna rahmet" şeklinde konuştu.