AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün:
- "Tek başımıza iktidar olacak sonucu elde edeceğiz. Bunun için biz 7 Haziran'dan sonra çok çalıştık"

DÜZCE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, "Tek başımıza iktidar olacak sonucu elde edeceğiz. Bunun için biz 7 Haziran'dan sonra çok çalıştık" dedi.

Üstün, Düzce'de partisinin Rasim Betirpaşa Bulvarı'ndaki seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye 'nin istikrar arayışında olduğunu söyledi. 

İstikrarı yakalamak adına seçime gidildiğini dile getiren Ayhan Sefer Üstün, "7 Haziran'da maalesef bu istikrarı yakalayamadık. İnşallah istikrar yakalanacak. Ama istikrarın geleceğini gören içerideki ve dışarıdaki hainler, ülkemize tuzak kurdular. Halkımızın kararını ifsat etmeye çalışıyorlar. Bunun herhangi bir demokratik yolla olmayacağını bildikleri için bomba patlatarak, ülkemize saldırarak seçimi sabote etmeye çalışıyorlar ama mühür milletimizin elinde" diye konuştu.

Üstün, Türkiye'nin her yerinden hainlere karşı kuvvetli bir ses çıkacağını bildiklerini, bütün işaretlerin de bunu gösterdiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Tek başımıza iktidar olacak sonucu elde edeceğiz. Bunun için biz 7 Haziran'dan sonra çok çalıştık. Dersimizi en iyi çalışan partilerden birisiyiz. Diğer partiler kendi içlerinde tartışırken, kavga ederken bizler, '7 Haziran'da ne oldu da böyle oldu' diye uzun uzun çalıştaylar ve çalışmalar yaptık. Sonunda işçimize, çiftçimize, emeklimize imkan sunacak büyük bir paket hazırlandı. Tam 12'den vuran bir durum ortaya çıktı. Araziye gittiğimizde herkes bize teşekkür ediyor."

- "Vatandaşın arzusuna göre beyanname hazırlandı"

7 Haziran seçimlerinden sonra derslerine çalıştıklarını ve tekrar vatandaşın karşısına çıktıklarını aktaran Ayhan Sefer Üstün, "Kongremizi yaptık, parti yönetimine yeni arkadaşlarımız geldi. Milletvekili listelerimizi elden geçirdik. 7 Haziran'dan sonra birçok ilde listeleri değiştirdik. Genel merkez, listeler açıklandıktan sonra 'Ne kadar tepki verilecek' diye etrafı dinledi. 1 Kasım seçimleri için açıkladığımız liste, 'en az itiraz edilen liste' oldu. Beyannamemiz yeniden tanzim edildi. Vatandaşımız bizden ne arzu ediyorsa, ona göre bir beyanname hazırlandı" değerlendirmesinde bulundu.

Seçim irtibat bürosunun açılışına, AK Parti Düzce milletvekilleri Faruk Özlü, Fevai Arslan ve Ayşe Keşir'in yanı sıra Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile çok sayıda partili de katıldı. 

Üstün ve beraberindekiler daha sonra il merkezindeki esnafı ziyaret etti.