AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün, Düzce'de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün, Düzce'de
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün, Düzce'de
- "Doktor eksikliğinin sebebi, yıllarca bize kontenjan vermeyen, YÖK'ün üniversitelerinde tıp fakülteleri açtırmayan malum doktor camialarıdır"

DÜZCE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, "Doktor eksikliğinin sebebi, yıllarca bize kontenjan vermeyen, YÖK'ün üniversitelerinde tıp fakülteleri açtırmayan malum doktor camialarıdır"

Yığılca Devlet Hastanesi'nin açılışına katılan Üstün, burada yaptığı konuşmada, iktidarlarında akla gelen en önemli hizmetlerin sağlık sektöründe gerçekleştirdiğini söyledi.

Köhne binalardan, doktor olmayan yapılardan, pırıl pırıl hastanelere geçtiklerini belirten Üstün, "Bizi yıllarca oyalayan, 'memlekette doktor fazlası var' diyerek bizleri doktor yetiştirmekten alıkoyanlardır. Bunlar tabip odaları, bu meslekten yetişmiş insanlardı. Doktor eksikliğinin sebebi, yıllarca bize kontenjan vermeyen, YÖK'ün üniversitelerinde tıp fakülteleri açtırmayan malum doktor camialarıdır. Bu binaları yapmak bizim için çok kolay, ama bu binalarda hizmet edecek insanları yetiştirmek çok zor" diye konuştu.

Üstün, Türkiye 'de bir dönem hastaların hastanelerde rehin kaldığını anımsatarak, "O dönemlerden Yığılca'ya tertemiz binaların yapıldığı dönemlere geçtik. Bunları başa kakmak için söylemiyoruz. Değerini bilelim, ona göre tercihimizi yapalım diyoruz" sözlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından 20 yatak kapasiteli olan ve çeşitli branşlarda toplam 15 hekimin hizmet vereceği hastanenin açılışı gerçekleştirildi. 

Törene, Düzce Valisi Ali Fidan, AK Parti Düzce milletvekilleri Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Yığılca Kaymakamı Furkan Sancaktutar, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ile çok sayıda vatandaş katıldı.