Akçakoca sahilinde temizlik

Akçakoca sahilinde temizlik
Akçakoca sahilinde temizlik
- Çuhallı plajı, Milli Eğitim ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüklerinin iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte öğrenciler tarafından temizlendi

DÜZCE (AA) - Akçakoca'daki Çuhallı plajında deniz sezonunun açılması nedeniyle temizlik yapıldı.

Milli Eğitim ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüklerinin birliğiyle düzenlenen etkinliğe yaklaşık 350 öğrenci katıldı. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Aydın, yaptığı açıklamada, kentin  32 kilometrelik sahil şeridine sahip olduğunu belirterek, "Sahillerimizdeki durum bizleri çok üzüyor. Sahillerimizi temizlemek için Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortak bir organizasyon gerçekleştirdik. Sahili sezona hazır hale getirmek için öğrencilerle çöpleri temizliyoruz" dedi. 

Temiz bir toplum oluşturmayı amaçladıklarını dile getiren Aydın, "İnşallah bir daha sahillerimizi bu şekilde bulmayız, çok daha temiz bir sahille karşılaşırız diye düşünüyorum. 200'den fazla öğrencinin katılmasını bekliyorduk ancak katılım beklentimizin çok daha üzerinde gerçekleşti. Belediyemize ve Milli Eğitim Müdürümüze de teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Öğrenciler tarafından daha sonra sahilde temizlik yapıldı.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  spor

  ,

  Öğrenci

  ,

  toplum

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  katılım