Akçakoca'ya turist ilgisi

Akçakoca'ya turist ilgisi
Akçakoca'ya turist ilgisi
- Belediye Başkanı Yemenici: - "Bayram tatili dolayısıyla ilçe nüfusu 4 kat artarak 130 binlere yaklaştı. Bayram sonrasında da otel ve pansiyonlar yüzde 100 doluluk oranına sahip"

DÜZCE (AA) ? Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, ilçenin Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla ziyaretçi akınına uğradığını, yoğunluğun bayram sonrasında da devam ettiğini belirterek, "Otel ve pansiyonlar yüzde 100 doluluk oranına sahip" dedi. 

Yemenici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akçakoca'nın bölgenin en önemli turizm bölgelerinden biri olduğunu anımsattı.

İlçenin 35 kilometrelik sahiliyle özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde yaşayanların ilgisi çektiğini ifade eden Yemenici, "Bayram tatili dolayısıyla ilçe nüfusu 4 kat artarak 130 binlere yaklaştı. Ziyaretçilerin yoğun ilgisi nedeniyle fırıncılarımız bile ekmek temininde zorlandı, çevre ilçelerden siparişler verildi" diye konuştu. 

İlçedeki yoğunluğun devam ettiğini bildiren Yemenici, "Bayram sonrasında da otel ve pansiyonlar yüzde 100 doluluk oranına sahip" dedi.