Anneler Günü

Anneler Günü
Anneler Günü
-Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Gökçek: -"Yaşlılara yoksullara, engellilere rahat bir yaşam sürmelerini sağladı. Cumhurbaşkanımıza çok şey borçluyuz"

DÜZCE (AA) - Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek, "Yaşlılara, yoksullara, engellilere rahat bir yaşam sürmelerini sağladı. Cumhurbaşkanımıza çok şey borçluyuz" dedi.

Akçakoca Belediyesi tarafından Ankara Büyükşehir Akçakoca Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen Anneler Günü programına katılan Gökçek, yaptığı konuşmada, kaybolan değerlerin anımsanması açısından organizasyonun çok anlamlı olduğunu belirtti.

 Gökçek, toplumda sevgi ve saygının giderek kaybolduğu bugünlerde, böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bizler Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı olarak her gün her kapıyı bir nebze mutluluk için çalıyoruz. Sizlerde umarım bugün buradan bir şeyler nasiplenerek evinize dönersiniz" dedi.

Ziyaret ettikleri ailelerde, inanılmaz dramlarla karşılaştıklarını vurgulayan Gökçek, şöyle konuştu:

"Karanlık odalara kilitlenmiş dedeler, zincirli engelliler. Hepsine tiksinmeden, yüksünmeden el verdik, yardım ettik. Bunu en iyi anlayacak olanlar engelli anneleridir. Bugün onları burada ağırlamaktan ve ödüllendirmekten gurur duyuyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan , Başbakanlığı döneminde bizlere sık sık bu konuları soruyordu ve biz gözlemlerimizi anlattık. Bizim eksik gördüğümüz hususlarda çalışma yapıldı ve yeni kanunlar çıkartıldı. Yaşlılara yoksullara, engellilere rahat bir yaşam sürmelerini sağladı. Cumhurbaşkanımıza çok şey borçluyuz."

Gökçek, daha sonra evlilikte 50. yılını dolduran 50 çift ve engelli annelerine plaket verdi.