"Aşmak İçin Hareket Projesi"

"Aşmak İçin Hareket Projesi"
"Aşmak İçin Hareket Projesi"
- Türkiye Beyazay Derneği öncülüğünde yürütülen proje kapsamında engelliler 2 kilometrelik yürüyüşün ardından basketbol oynadı - Genel Başkan Ayva: - "Etrafımızı çeviren ağları, elimizde, kolumuzdaki bağları, önümüzdeki sıra sıra dağları aşmak için hareket ediyoruz"

DÜZCE (AA) - Türkiye Beyaz Derneği öncülüğünde yürütülen "Aşmak İçin Hareket Projesi" kapsamında Düzce'nin Akçakoca ilçesinde engellilerin katılımıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği proje kapsamında Akçakoca Öğretmenevi önünde toplanan grup, 2 kilometrelik yürüyüşün ardından ilçe merkezine ulaştı. Katılımcılar, basketbol sahasında engellilerle spor yaptı.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hedeflerinin engelli ve engelsiz herkesin bir arada spor yaparak kaynaşmaları olduğunu söyledi.

"Engeller hep birlikte sporla aşılacak" diyen Ayva, şöyle konuştu:

"Etrafımızı çeviren ağları, elimizde, kolumuzdaki bağları, önümüzdeki sıra sıra dağları aşmak için hareket ediyoruz. Pişmek, aşmak, coşmak ve koşmak için hareket lazım. O yüzden diyoruz ki 'engelli-engelsiz' demeden birbirimize destek olalım. Birbirimizi anlamaya çalışalım.  Farklılıklarımız dışlamak için değil, mutlu olmak için gerekçe olsun. Beraber yürüyelim, yüzelim, bisiklete binelim. Harekete geçelim ki birbirimize karşı engelleri, soğuklukları, uzaklıkları aşmış olalım. Bu amaçla  projeyi hayata geçirdik.

Etkinliklerimize engelli-engelsiz herkesi davet ediyorum. Spor herkese faydalı. Üstelik birbirimizi tanımakta  farklılıklarımızı keşfetmek ve faydalanmak var. Herkesi dışlamak değil, iç içe olmak istiyoruz." 


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Beyaz

  ,

  Proje

  ,

  ilçe

  ,

  engelli

  ,

  Karşı