Balıkçı teknesinde av köpeği

Balıkçı teknesinde av köpeği
Balıkçı teknesinde av köpeği
- Akçakoca'da bir balıkçının, yavruyken bularak büyüttüğü av köpeği "Lady", avlanmak için Karadeniz'e açılan sahibinin yanından hiç ayrılmıyor - Balıkçı Demircioğlu: "Lady, suda balık gördüğünde heyecanlanıyor, avın ne olduğunu biliyor"

DÜZCE (AA) - ÖMER ÜRER - Düzce'de, balıkçı Hüseyin Demircioğlu'nun yavruyken limanda bularak büyüttüğü köpeği "Lady", avlanmak için Karadeniz'e açılan sahibinin yanından ayrılmıyor ve teknede yaşaması nedeniyle adeta karaya ayak basmıyor.

Akçakoca ilçesinde 32 yıldır balıkçılık yapan Hüseyin Demircioğlu'nun neredeyse denizde büyüttüğü iki yaşındaki köpeği Lady'i, balık avındayken sahibinin yanında görenler şaşırıyor. Tayfalar ağ toplarken yanlarından ayrılmayan, yabancı hiç kimseyi yakalanan balıklara yaklaştırmayan "av köpeği", suda ilerleyen teknenin en ucuna giderek Karadeniz'i izlemekten büyük keyif alıyor.

Demircioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Lady'nin tüm balıkçılar tarafından çok sevildiğini, adeta Karadeniz'in maskotu olduğunu söyledi.

Köpeğinin tekneden ayrılmadığını anlatan Demircioğlu, "Bir gün dahi beni yalnız denize göndermiyor. Motorlar çalışmaya başladığında teknenin önünde geçerek etrafı izliyor. Lady, suda balık gördüğünde ise heyecanlanıyor, avın ne olduğunu biliyor. Ağlar çekilirken de etrafında koşarak sevincini belli ediyor" diye konuştu.

Demircioğlu, 32 yıldır balıkçılık yaptığını, Lady'in "en iyi tayfalarından" biri olduğunu belirterek, köpeğinin geceleri kaldığı tekneyi de koruduğunu, yabancı kimseyi yanına yaklaştırmadığını kaydetti. 

 


    ETİKETLER:

    karadeniz