Başbakan Yardımcısı Arınç, Akçakoca'da

Başbakan Yardımcısı Arınç, Akçakoca'da
Başbakan Yardımcısı Arınç, Akçakoca'da
- Bayram tatilini Akçakoca'da geçiren Arınç, tekne ile denizde gezinti yaptı, Ceneviz Kalesi'ni gezdi, vatandaşlarla sohbet etti

DÜZCE (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,  bayram tatili için geldiği Akçakoca ilçesinde gezinti yaptı, vatandaşlarla bir araya geldi.

Tekne ile denize açılan Arınç'a, Kaymakam Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş eşlik etti. Daha sonra tarihi Ceneviz Kalesi'ni gezen Arınç, ardından Cumayanı Mesire Alanı'nda vatandaşlarla sohbet etti, Aktaş köyündeki bir aileyi ziyaret etti.

Arınç, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, ailesi ile bayram tatilini ilçede geçirdiğini anımsatarak, "Burada olmaktan çok mutluyuz. Tabiatı, doğası ve insanı ile dünya cenneti mükemmel bir yer. Ben herkesin burayı ziyaret etmesini tavsiye ediyorum. Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile kısa bir deniz turu yaptık. Daha sonra burada yaşayan aile dostumuzu ziyarete geldik" ifadesini kullandı. 

İlk fırsatta ilçeyi tekrar ziyaret edeceğini belirten Arınç, "İnsan burada rahat bir nefes alıyor, stresini atabiliyor, sağlıklı düşünebiliyor, sağlıklı ibadetini yapabiliyor. Tabiatı, içinden izliyoruz. Çok mutlu oldum, fırsat buldukça burayı ziyaret edeceğim" diye konuştu.

Arınç, ziyaretin ardından Yukarı Mahalle'deki açık pazar yerine giderek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.