Berber, teknolojiye ayak uydurdu

Berber, teknolojiye ayak uydurdu
Berber, teknolojiye ayak uydurdu
- Düzce'nin Akçakoca ilçesinde berberlik yapan Mustafa Akgün, akıllı telefon kullanan müşterileri için şeffaf önlükle hizmet veriyor

DÜZCE (AA) - Akçakoca ilçesinde 12 yıldır berberlik yapan 29 yaşındaki Mustafa Akgün, müşterilerinin tıraş sırasında akıllı telefon kullanabilmeleri amacıyla şeffaf önlükle hizmet veriyor.

Akgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknolojinin sürekli ilerlediğini ve hayatın her alanında vazgeçilmez biçimde yer aldığını söyledi. 

Kendi mesleğinde teknolojiyle uyumu nasıl sağlayacağını araştırdığını anlatan Akgün, "Müşterilerimizi tıraş ederken, cep telefonlarını rahat kullanamadıklarını gözlemledim. Bu sebeple de terzide yeni nesil tıraş önlükleri diktirdim. Amacım, müşterilerimin telefonlarını rahatça kullanabilmeleridir" diye konuştu. 

Yeni nesil önlüklerin müşteri memnuniyetinin yanında iş yükünü de azalttığını vurgulayan Akgün, şunları kaydetti:

"Bu önlüklerden müşteriler kadar biz de memnuniyet duyuyoruz çünkü tıraş yaparken müşterilerin telefonu çaldığında önlükten elini çıkarttığında işimiz zorlaşıyor. Ayrıca elini çıkarttığı için elinde ve koluna dökülen kılları temizlemek zorunda kalıyoruz. Bu da bizim için ayrı iş, zahmeti oluyor. Bu önlüğü taktığımızda bunların hepsini ortadan kaldırmış oluyoruz. Hem müşteri hem de bizler memnun oluyoruz."

Akgün, yeni nesil önlükleri her berberin kullanması gerektiğini sözlerine ekledi.


    ETİKETLER:

    Telefon

    ,

    ,

    hizmet