Bolu Dağı geçişinde çığ düşmesi

Bolu Dağı geçişinde çığ düşmesi
Bolu Dağı geçişinde çığ düşmesi
- D-100 karayolu Bolu Dağı geçişi Karanlıkdere mevkisinde çığ düşen alan temizlenerek yol çift yönden ulaşıma açıldı Düzce Valisi Su: - " Yolda zincirsiz araçlara müsade etmiyoruz. Yolda kalan araçlara da Türk Kızılayımız ve AFAD müdürlüğümüzce sıcak çorba, çay ve kumanya ikramı yapıyoruz. Vatandaşlarımızın rahatını sağlamak için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz"

DÜZCE (AA) - D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde çığ düşen alan temizlenerek yol yeniden ulaşıma açıldı.

Bölgede incelemede bulunan Düzce Valisi Ali İhsan Su, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm ilgili ekiplerin görev başında olduğunu belirtti.

"Ekiplerimiz var güçleri ile trafik akışını sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar" diyen Su, şöyle konuştu:

"Yolda zincirsiz araçlara müsade etmiyoruz. Yolda kalan araçlara da Türk Kızılayımız ve AFAD müdürlüğümüzce sıcak çorba, çay ve kumanya ikramı yapıyoruz. Vatandaşlarımızın rahatını sağlamak için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz."

Öte yandan, karayolunun Bolu Dağı kesiminde Karanlıkdere mevkisinde çığ düşen alanda kar temizleme çalışması tamamlandı. Uzun bir süre kapalı kalan D-100 karayolunun Ankara istikameti, yeniden ulaşıma açıldı.

Bölgede, TEM otoyolunda tırların, D-100 karayolunun Bolu Dağı mevkisinde ise küçük araçların zincirsiz geçişlerine izin verilmiyor.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Çay

  ,

  AFAD

  ,

  kar

  ,

  sıcak