Bolu Dağı'nda trafik akışı

Bolu Dağı'nda trafik akışı
Bolu Dağı'nda trafik akışı
- Düzce Valisi Su: ''Hem TEM otoyolu hem de D 100 karayolu trafiğe açık, trafik güvenli bir şekilde işliyor''

DÜZCE (AA) - Düzce Valisi Ali İhsan Su, TEM otoyolu ve D 100 karayolu Bolu Dağı geçişindeki yol durumuna ilişkin, ''Hem TEM otoyolu hem de D 100 karayolu trafiğe açık, trafik güvenli bir şekilde işliyor'' dedi. 

Kaynaşlı ilçesindeki Trafik Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Su, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bolu dağı geçişinde trafiğin normal seyrettiğini söyledi. 

D 100 karayoluna tırların girişine izin vermediklerini kaydeden Vali Su, ''Hem TEM otoyolu hem de D 100 karayolu trafiğe açık, trafik güvenli bir şekilde işliyor. Sadece tır araçlarının D 100 karayoluna girmelerine izin vermiyoruz. Onlar da Tem otoyolundan trafiğe devam edebilirler. Onun dışında her iki güzergahta da trafik güvenli bir şekilde devam ediyor'' ifadesini kullandı. 

İki gün önce söz konusu güzergahlarda yaşanan araç yoğunluğu hakkında konuşan Ali İhsan Su, şunları söyledi:

''Biliyorsunuz ki iki gün önce 1 metreden fazla kar yağdı. Ekiplerimiz o günde de şimdi de çok yoğun bir çalışma yaptı. Trafik, Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerimizin yoğun çalışması sayesinde Allah'a şükür güzergahta bir sıkıntımız yok. Yollarımız açık.''


    ETİKETLER:

    kar