CHP İl Başkanı Tozan'ın darbedilmesi

CHP İl Başkanı Tozan'ın darbedilmesi
CHP İl Başkanı Tozan'ın darbedilmesi
- Olayda tutuklanan zanlılardan İsa Üçüncüoğlu'nun ağabeyi Necdet Üçüncüoğlu: - "Hiçbir şekilde bu olayın izahatı bir mazereti olamaz. Tamamıyla fevri gerçekleşmiş bu olay yüzünden sayın İl Başkanı Zekeriya Bey'in şahsından aile fertlerinden ve gerçek Atatürkçü CHP'lilerden şahsım adına özür diliyorum"

DÜZCE (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan'ı darbettiği gerekçesiyle tutuklanan İsa Üçüncüoğlu'nun ağabeyi Necdet Üçüncüoğlu, "Hiçbir şekilde bu olayın izahatı bir mazereti olamaz. Tamamıyla fevri gerçekleşmiş bu olay yüzünden sayın İl Başkanı Zekeriya Bey'in şahsından aile fertlerinden ve gerçek Atatürkçü CHP'lilerden şahsım adına özür diliyorum." dedi.

Üçüncüoğlu, yaptığı basın toplantısında, kardeşinin ve iki arkadaşının yapmış olduğu darp olayının doğru olmadığını söyledi.

Olayın izahati ve mazeretinin olmadığını belirten Üçüncüoğlu, "Tamamıyla fevri gerçekleşmiş bu olay yüzünden sayın İl Başkanı Zekeriya Bey'in şahsından, aile fertlerinden ve gerçek Atatürkçü CHP'lilerden şahsım adına özür diliyorum. Ailemizde ve çevremizde çok değerli CHP'li büyüklerimiz bulunmaktadır ve bu CHP'li büyüklerimiz kardeşim olan bu şahsı gayet iyi tanımaktadırlar." şeklinde konuştu.

Olayın arkasında bir parti oluşumu arayanların boşuna uğraştığını ifade eden Üçüncüoğlu, "Kardeşim olan şahsın siyaset malzemesi yapılması hiç hoş değildir. Kardeşim olan şahsın yaptıkları da kesin ve kesin uygun değildir." dedi.

Üçüncüoğlu, şöyle devam etti:

"(Kardeşim) Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde zaten yargılanıyor. Ben dahil hiç kimsenin tasvip etmediği onaylamadığı ve karşı geldiği tamamıyla fevri yapılan bu olaydan ötürü sayın Tozan ailesinden ve çok değerli kıymetli Düzceli dostlarımdan özür dilerim. Benim kardeşimi terörist ilan etmeniz ve hedef göstermeniz siz değerli CHP'li büyüklerimize hiç yakışmadı."

- Olay

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, bir derneğin başkanı İsa Üçüncüoğlu ile aynı derneğe üye oldukları belirtilen Raşit Arslanaydın ve Cihan Cengiz tarafından evine gittiği sırada Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki bir marketin önünde darbedilmiş, zanlılardan, Arslanaydın ve Cengiz, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece "kasten adam yaralama" suçundan, Üçüncüoğlu ise "kasten adam yaralama" ile darp anını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı gerekçesiyle "halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" suçlarından tutuklanmıştı.