CHP İl Başkanı Tozan'ın darbedilmesi

CHP İl Başkanı Tozan'ın darbedilmesi
CHP İl Başkanı Tozan'ın darbedilmesi
- Tozan: - "Saldırganlardan biri 2009'da CHP'nin üyesidir. Ben 2005 yılından itibaren bu partinin içerisindeyim, ilgili kişiyi hiç tanımıyorum, kağıt üzerinde üyeliği nasıl yapıldı bilemiyoruz. Daha sonraki bir dönemde yüz kızartıcı suç işlediği için bizden ihraç edilmiş birisidir"

DÜZCE (AA) - CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, kendisini darbedenlerden Cihan Cengiz'in partilerinin üyesi olduğu iddialarına ilişkin, "Saldırganlardan biri 2009'da CHP'nin üyesidir. Ben 2005'ten itibaren bu partinin içerisindeyim, ilgili kişiyi hiç tanımıyorum, kağıt üzerinde üyeliği nasıl yapıldı bilemiyoruz. Daha sonraki bir dönemde yüz kızartıcı suç işlediği için bizden ihraç edilmiş birisidir." dedi.

Tozan, parti binasında, kendisine "geçmiş olsun" ziyaretinde bulunan eski CHP milletvekili Hakkı Suha Okay'ın katılımıyla düzenlediği basın toplantısında, 5 gün önce evine gittiği sırada darbedildiğini anımsattı.

Saldırganlardan birinin 2009'da CHP'nin üyesi olduğunu belirten Tozan, "Ben 2005 yılından itibaren bu partinin içerisindeyim, ilgili kişiyi hiç tanımıyorum, kağıt üzerinde üyeliği nasıl yapıldı bilemiyoruz. Daha sonraki bir dönemde yüz kızartıcı suç işlediği için bizden ihraç edilmiş birisidir. Partinin hiçbir etkinliğine gelmemiştir. O kişinin Cumhuriyet Halk Partisinden herhangi bir şekilde bilgi alması mümkün değildir. Diğer kişinin DSP'li olması da bizi çok bağlamıyor. Burada bize yapılan organize bir saldırı var." diye konuştu.

Tozan, AK Parti Düzce milletvekillerinin "Olayın partileriyle bağlantılı olmadığını" söylediklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bana saldıranlardan tahliye olan 2 kişinin kuzen çocukları olduğunu biliyor muydunuz? Bu 2 kişinin Belediye Başkanı ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri'nin eşlerinin yakın akrabaları olduğunu biliyor muydunuz? Bu 2 kişiden birisinin Sayın Belediye Başkanı'nın yakın korumalığını yaptığını biliyor muydunuz, haberiniz var mıydı? Bu insanlarla olan beşeri ve ticari ilişkilerinden haberiniz var mıydı? Bunların soruşturulması gerekiyor. Olayı bir karalama kampanyasına çevirmenin kimseye faydası yok. Amacımız, Düzce'yi yaşanılabilir bir kent haline getirmektir, çocuklarımıza düzgün bir Düzce bırakmaktır ama bu olay, basit bir asayiş olayı değildir."

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, 26 Mart'ta darbedilmiş, olayla ilgili tutuklanan 3 kişiden 2'si tutukluluğa yapılan itiraz üzerine 29 Mart'ta serbest bırakılmıştı.

TBMM Genel Kurulunda dün Tozan'a yapılan saldırının gündeme gelmesi üzerine CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, "Umarım bunun arkasından AK Parti çıkmaz." ifadesini kullanmış, AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü ise zanlılardan Cihan Cengiz'in CHP Düzce teşkilatı, Raşit Arslanaydın ise DSP Düzce Gümüşova teşkilatı aktif üyesi olduğunu" söylemişti.